Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ME w Berlinie bez Anny Cziczerowej. IAAF odmówiło Rosjance statusu neutralnego sportowca

Rosyjska mistrzyni skoku wzwyż, Anna Cziczerowa, wróciła do rywalizacji po dyskwalifikacji, ale nie będzie mogła wystąpić w lekkoatletycznych ME w Berlinie. IAAF nie wyraziło na to zgody.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Anna Cziczerowa PAP/EPA / PAP/EPA/ANTONIO BAT / Anna Cziczerowa

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) odrzuciło wniosek Anny Cziczerowej o przyznanie jej statusu neutralnego sportowca - podał serwis internetowy rt.com. Oznacza to, że Rosjanka nie będzie mogła wziąć udziału w mistrzostwach Europy w Berlinie (w dniach 6-12 sierpnia).

36-letnia zawodniczka, specjalizująca się w skoku wzwyż, w ubiegłym miesiącu wróciła do rywalizacji po odbyciu dwuletniej dyskwalifikacji za doping. Mistrzyni olimpijska z Londynu w 2012 r. (ostatecznie MKOL pozbawił ją medalu z powodu stosowania dopingu) zaprezentowała się w mistrzostwach Rosji, gdzie wywalczyła srebrny medal (wynikiem 1,90 m).

Sportsmenka miała nadzieję, że po odbyciu kary, będzie mogła startować na arenie międzynarodowej pod neutralną flagą. IAAF nie wydało jednak zgody, argumentując to dopingową przeszłością 36-latki. Odmowę startów pod neutralną flagą otrzymał też skoczek Danił Łysenko za uniemożliwienie przeprowadzenia testu antydopingowego między zawodami.

Przypomnijmy, że rosyjscy lekkoatleci nie mogą rywalizować pod własną flagą, ponieważ zostali zawieszeni w prawach członkowskich IAAF za aferę dopingową, w której m.in. zarzucono władzom tego kraju tuszowanie pozytywnych wyników badań zawodników.

ZOBACZ WIDEO: Polacy pomogli uratować alpinistę na Broad Peak. Zdradzili kulisy całej akcji

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
rt.com, Twitter
Komentarze (1):
 • yes Zgłoś komentarz
  "Mistrzyni olimpijska z Londynu w 2012 r. (ostatecznie MKOL pozbawił ją medalu z powodu stosowania dopingu)" - zabrali medal czy uznali, że nie jest mistrzynią olimpijską?? istotna
  Czytaj całość
  różnica! Ważne jest to kto z Rosjan będzie, niż nie będzie startował w Berlinie. Jeszcze ktoś na liście został.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×