Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Lekkoatletyczne ME Berlin 2018. Tomasz Majewski: Przekroczyć granicę 10 medali

W poniedziałek w Berlinie rozpoczynają się mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA, mówi, że dobrym wynikiem byłoby przekroczenie granicy dziesięciu medali.
Karol Wasiek
Karol Wasiek
Na zdjęciu od lewej: Konrad Bukowiecki i Tomasz Majewski Newspix / ARTUR KRASZEWSKI A.P.P.A. / Na zdjęciu od lewej: Konrad Bukowiecki i Tomasz Majewski

Przed dwoma laty w Amsterdamie reprezentacja Polski w lekkoatletyce wygrała klasyfikację medalową mistrzostw Europy. Teraz Biało-Czerwoni będą chcieli powtórzyć swój sukces w Berlinie, gdzie w poniedziałek rozpoczną rywalizację najlepsi lekkoatleci na Starym Kontynencie.

- Wysyłamy najliczniejszą w historii ekipę i wszyscy chcielibyśmy, żeby została przekroczona granica dziesięciu medali - tak o udziale polskich lekkoatletów w mistrzostwach Europy mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA.

- Berlin był dla nas poprzednio szczęśliwy. W 2009 roku wywalczyliśmy w tym mieście dziewięć miejsc na podium w mistrzostwach świata. To było spore osiągnięcie. Z tamtej ekipy mamy w składzie kilkoro zawodniczek i zawodników z Anitą Włodarczyk na czele, więc może ponownie w stolicy Niemiec nasza ekipa będzie błyszczeć - dodaje Majewski.

Już pierwszego dnia zobaczymy na starcie Polaków. O godz. 16:05 rozpoczną się eliminacje rzutu młotem, z udziałem dwóch głównych kandydatów do złota - Wojciecha Nowickiego i Pawła Fajdka.

- Naszą siłą są konkurencje techniczne. W jakże bliskim mi pchnięciu kulą mamy Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego, a także Paulinę Gubę. Cała trójka może stanąć na podium. Jeszcze więcej medali może być w obu rzutach młotem - twierdzi wiceprezes PZLA.

ZOBACZ WIDEO Show Sergio Aguero. Tarcza Wspólnoty dla Manchesteru City [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Polacy zdobędą w Berlinie więcej niż 10 medali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×