Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: błysk sprinterów. Sztafeta w finale!

Świetny start polskiej sztafety 4x100 m w półfinale ME. Sprinterzy zajęli drugie miejsce w swoim biegu i wystartuje w finale.

Marcin Górczyński
Remigiusz Olszewski Newspix / Marek Biczyk / Remigiusz Olszewski
Indywidualnie Polacy nie liczą się w Europie, ale nieźle radzą sobie jako sztafeta. Ich tegoroczny wynik pozwala realnie myśleć o awansie do finału. Nasi sprinterzy nie zawiedli, wykonali płynne zmiany i dotarli do mety na drugim miejscu w dobrym czasie 38,64 s. Na koniec mistrzostw Biało-Czerwoni powalczą o medale.

Dobrze zaczął Eryk Hampel, na wirażu mocno popracowali Remigiusz Olszewski i Dominik Kopeć. Wysiłków kolegów nie zmarnował Przemysław Słowikowski, który przez większość prostej prowadził, ale tuż przez metą dopadł go Francuz i wyprzedził o 0,02 s. Polakom nie przeszkodziło zamieszanie na jednym z torów - Niemcy zderzyli się przy ostatniej zmianie, mocno się poobijali i stracili szanse na finał.

Wynik 38,64 s dał Biało-Czerwonym piąte miejsce w półfinałach. Żeby myśleć o medalu, trzeba pobiec przynajmniej pół sekundy szybciej. Zdecydowanie wygrali Brytyjczycy, jako jedyni pokonali 400 m poniżej 38 sekund.