Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: wielka Sofia Ennaoui. Srebrny medal dla Polki

Mamy dziesiąty medal dla Polski podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. Po świetnym finiszu Sofia Ennaoui przedarła się na drugie miejsce i zdobyła srebrny medal w biegu na 1500 metrów. Zwyciężyła Laura Muir.

Mateusz Kozanecki
Sofia Ennaoui PAP / Adam Warżawa / Sofia Ennaoui
Piątkowe eliminacje wlały nadzieje w serca Polaków. Sofia Ennaoui zwyciężyła w drugim biegu, pokonując m.in. Laurę Weightman. 22-latka uzyskała przy okazji najlepszy czas, choć zaznaczyć trzeba, że zarówno pierwszy, jak i drugi półfinał, rozegrany był w dość wolnym tempie. Awans uzyskała także druga z Polek - Angelika Cichocka.

W finale Cichocka niemal tradycyjnie zaczęła bieg z tyłu stawki. Sofia Ennaoui natomiast przedarła się na czwarte miejsce i pilnowała rywalek. Mocno ruszyły Brytyjki - Laura Weightman i Laura Muir, które narzuciły silne tempo.

Sofia Ennaoui wytrzymała trudy biegu i na początku ostatniego okrążenia wyprzedziła Ciarę Mageean z Irlandii, dzięki czemu znalazła się na trzeciej pozycji. Na tym reprezentantka Polski nie poprzestała.

Ennaoui zaczęła się zbliżać do wyraźnie słabnącej Laury Weightman. Ostatnia prosta to sprinterski finisz 22-latki, która ostatecznie dobiegła do mety na drugim miejscu, osiągając największy sukces w dotychczasowej karierze.

Znacznie słabiej spisała się Angelika Cichocka. Polka nie zdołała wyprzedzić żadnej z rywalek i ukończyła bieg na dwunastej pozycji z przeciętnym czasem 4:10.93 min.

Srebro Sofii Ennaoui to już dziesiąty medal polskiej reprezentacji podczas trwających Mistrzostw Europy w Berlinie. Biało-Czerwoni mają w swoim dorobku sześć złotych i cztery srebrne krążki.