KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: królowa Anita ze złotem. Brąz Joanny Fiodorow na dokładkę!

Nie mogło być inaczej, dominatorka znów zgarnęła złoto. Anita Włodarczyk nie dała rywalkom szans w rzucie młotem i zdobyła czwarte złoto mistrzostw Europy. Obok niej na podium stanie Joanna Fiodorow, która odbierze brązowy krążek.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Anita Włodarczyk PAP / Adam Warżawa / Anita Włodarczyk
Biorąc pod uwagę listę tegorocznych wyników w Europie, mogliśmy liczyć nawet na tercet Polek na podium. Anita Włodarczyk - jak co roku - królowała w rankingu, Joanna Fiodorow zajmowała trzecie miejsce, a w każdej chwili mogła odpalić Malwina Kopron, brązowa medalistka zeszłorocznych mistrzostw świata. Młociarki nie zawiodły, choć zaczęły nerwowo.

Włodarczyk otworzyła przeciętnym rzutem poniżej 70 metrów, bardziej na zapewnienie sobie finału niż na walkę o medale. W drugiej kolejce podkręciła obroty i posłała młot zdecydowanie dalej. Na tablicy pojawiło się ponad 76 metrów i zaskakująca Francuzka Tavernier (74,78 m) mogła co najwyżej bronić srebra. Dominatorka konkurencji stopniowo dokładała rywalkom kolejne metry, ale działo się to już na takich odległościach, że nikt nie mógł odebrać jej złota, walczyła sama ze swoimi ambicjami. Rezultat doprowadziła do 78,94 m i pobiła rekord mistrzostw.

To już standard, że reszta stawki rozdaje między sobą wyłącznie srebro i brąz - od 2012 roku Włodarczyk nie przegrała ani jednej wielkiej imprezy. Żadna inna lekkoatletka nie zmonopolizowała rywalizacji tak bardzo jak Polka.

Więcej czasu na oswojenie się z kołem potrzebowała Joanna Fiodorow. Druga z naszych młociarek w trzeciej kolejce odpaliła 74,00 m i właściwie zapewniła sobie krążek. Pytanie tylko, jakiego koloru. Do ostatniej kolejki próbowała gonić Francuzkę Tavernier, ale nie przekroczyła już 74 metrów i stanie na trzecim stopniu podium. To jej drugi medal ME po srebrze z 2014 roku.

Malwina Kopron zajęła czwarte miejsce, do medalu zabrakło ponad 1,5 metra (72,20 m).

Rzut młotem kobiet:

Miejsce Zawodniczka Kraj Wynik
1. Anita Włodarczyk Polska 78.94 m
2. Alexandra Tavernier Francja 74.78 m
3. Joanna Fiodorow Polska 74.00 m
4. Malwina Kopron Polska 72.20 m
5. Hanna Skydan Azerbejdżan 72.10 m
6. Zalina Petriwskaja Mołdawia 71.80 m
7. Kathrin Klaas Niemcy 71.50 m
8. Sophie Hitchon Wlk. Brytania 70.52 m

ZOBACZ WIDEO Marcin Lewandowski: Udowodniłem, że jestem w światowym topie
Czy Anita Włodarczyk to najlepszy polski sportowiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×