Paulina Guba kończy sezon halowy. Powodem kontuzja barku

Minimum na Halowe Mistrzostwa Europy w Glasgow Paulina Guba uzyskała, ale na marcowej imprezie się nie pojawi. Podobnie jak na mistrzostwach Polski w Toruniu. Kulomiotka AZS UMCS Lublin woli dmuchać na zimne i zadbać o zdrowie.

Michał Fabian
Michał Fabian
Paulina Guba Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Paulina Guba
Mistrzyni Europy z 2018 r. z Berlina Paulina Guba zdecydowała się zakończyć starty w sezonie halowym. Powodem jest kontuzja barku w ręce pchającej (prawej). - W nim było sporo ponaciągane, naderwane więzadło barkowe. Ona czuła ból w tym barku cały czas - już w okresie treningowym (...) Stan barku się pogorszył i nie możemy ryzykować - powiedział Polskiej Agencji Prasowej trener zawodniczki Edmund Antczak.

Tym samym 27-latka nie weźmie udziału w Halowych Mistrzostwach Europy, które w dniach 1-3 marca odbędą się w Glasgow. Zabraknie jej także w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu (16-17 lutego).

Paulina Guba wystąpiła w tym roku w hali dwa razy. Najpierw (4.02.) zajęła trzecie miejsce podczas Orlen Cup w Łodzi, z wynikiem 18,10 m. Dwa dni później była szósta w Orlen Copernicus Cup w Toruniu (18,09 m) - więcej o tym starcie TUTAJ.

Kulomiotka AZS UMCS Lublin będzie wyłączona z treningu przez ok. 7-10 dni. Najważniejszą imprezą tego roku są mistrzostwa świata, które odbędą się w Dausze pomiędzy 28 września a 6 października.

Zobacz także: Rok temu był płacz, dziś jest złoto. Paulina Guba: życie przewróciło się do góry nogami

ZOBACZ WIDEO Serie A: Inter wrócił do gry. Zła passa przerwana w Parmie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Paulina Guba stanie na podium jesiennych mistrzostw świata w Dausze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×