Łzy i rozpacz Ewy Swobody w Jokohamie

Polska sztafeta kobiet 4x100 metrów nie awansowała do finałowego biegu na mistrzostwach świata sztafet w Jokohamie. Po biegu Ewa Swoboda nie ukrywała łez.

Tomasz Skrzypczyński
Ewa Swoboda Newspix / EXPA/ Pressesports/ Alain Mounic / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
Polska sztafeta w składzie Kamila Ciba, Katarzyna Sokólska, Marika Popowicz-Drapała, Ewa Swoboda nie ukończyła biegu półfinałowego na World Relays Championships w Jokohamie.

Biało-Czerwone wystartowały już w pierwszym biegu eliminacyjnym i choć nie były faworytkami do znalezienia się w pierwszej dwójce, spisywały się do ostatniej prostej bardzo obiecująco.

W momencie gdy Marika Popowicz-Drapała przekazywała pałeczkę Ewie Swobodzie, Polki były mniej więcej na 3-4 pozycji. Niestety, najszybsza nasza sprinterka nie zdołała odebrać pałeczki i nasza reprezentacja mogła zapomnieć o ukończeniu biegu.

Niezwykła odmiana Ewy Swobody. Czytaj więcej--->>>

Po nieudanym starcie łzy pojawiły się na twarzy Swobody, choć telewizyjne powtórki nie wykazały jednoznacznie, czy to ona popełniła błąd czy biegnąca wcześniej Popowicz-Drapała.

Doświadczona sprinterka pocieszała Swobodę, podobnie jak pozostałe zawodniczki, jednak 21-latka była zrozpaczona.
Brak awansu do finału nie jest tragedią, jednak w tym momencie Polki nie mają awansu na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze i będą próbowały ją wywalczyć w kolejnych startach.

Swoboda ma za sobą znakomity sezon halowy. Polka była w zimie najszybsza na europejskich listach, wygrała też prestiżowy cykl IAAF World Indoor Tour. Przede wszystkim zdobyła złoty medal na Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow w biegu na 60 m.