Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

12 września otwarcie stadionu i Karpacz Athletic Open

Mamy nowy punkt na lekkoatletycznej mapie Polski - stadion im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Uroczyste otwarcie obiektu już 12 września. Będzie ono połączone z mityngiem Karpacz Athletic Open, z udziałem gwiazd polskiej lekkiej atletyki.
 Redakcja
Redakcja
Piotr Lisek Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Lisek

Wkomponowany między wzgórza, nad którymi w tle dominuje główne pasmo Karkonoszy, może być uznany za jeden z najbardziej malowniczych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Już 12 września zostanie on oficjalnie otwarty i zyska wyjątkową patronkę - zmarłą przed rokiem siedmiokrotną medalistkę olimpijską Irenę Szewińską. Jak zapewniają władze karkonoskiego miasta stadion będzie intensywnie wykorzystywany, a jego zdecydowanym atrybutem ma być górskie położenie.

Rekordowa Ewa Swoboda -->

- Stadion jest jednym z najwyżej położonych obiektów lekkoatletycznych w Polsce. Jestem przekonany, że będzie świetnym ośrodkiem treningowym dla kadry lekkoatletycznej, która odnosi ostatnio tak spektakularne sukcesy jak zwycięstwo w drużynowych mistrzostwach Europy. Chcemy gościć w Karpaczu czołowych sportowców, tworzymy im świetne warunki. Liczymy także na wiele zgrupowań młodzieżowych, a w 2020 roku chcemy gościć mistrzostwa Polski w biegach - relacjonuje burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Uroczyste otwarcie stadionu lekkoatletycznego uświetnią swoją obecnością gwiazdy Królowej Sportu. W Karkonosze 12 września przyjadą Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki oraz Piotr Małachowski. Wezmą oni udział w mityngu zorganizowanym z okazji przekazania stadionu do użytkowania.

IAAF World Relays 2021 na Stadionie Śląskim -->

- Świetnie, że Karpacz stawia na lekkoatletykę i zbudował stadion. Nie mogę się doczekać startu na nowym obiekcie. Słyszałem, że jest pięknie położony i ma bardzo dobrze przygotowaną rzutnię. Mieszkańców miasta i turystów zapraszam na mityng otwarcia stadionu, będę się starał popisać naprawdę dalekimi rzutami - zapewnia Małachowski.

Mityng Karpacz Athletics Open i uroczyste otwarcie stadionu już 12 września. Wejście na wydarzenie będzie bezpłatne.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #1: Marta Walczykiewicz. Zostać legendą

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×