Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oficjalnie: IAAF World Relays 2021 na Stadionie Śląskim

Polska zorganizuje IAAF World Relays 2021 - nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet. Zawody odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Stadion Śląski w Chorzowie Materiały prasowe / Tomasz Żak/UM Województwa Śląskiego / Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie

IAAF World Relays to młoda impreza, pierwszą edycję Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych zorganizowało w 2014 roku. Trzy pierwsze edycje gościło Nassau (stolica Bahamów), w tym roku gospodarzem zawodów była japońska Jokohama. I właśnie z Jokohamą Polska - a formalnie region Silesia - wygrała wyścig o organizację imprezy w 2021 roku.

Marcin Lewandowski pobił rekord Polski -->

Nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet to kolejne duże lekkoatletyczne wydarzenie, które ugości nasz kraj. Kilkanaście dni temu w Bydgoszczy odbyły się drużynowe mistrzostwa Europy, dwa lata wcześniej to samo miasto gościło młodzieżowe mistrzostwa Europy.

Stadion Śląski od dwóch lat jest areną dwóch największych krajowych mityngów lekkoatletycznych: Memoriału Janusza Kusocińskiego oraz Memoriału Kamili Skolimowskiej. Rok temu podczas tego drugiego rywalizację zawodników z trybun śledziło ponad 40 tysięcy kibiców.

Chorzów walczy o ME 2024 -->

- Polska jest jedną z czterech najbardziej aktywnych federacji na świecie. Zasłużenie doczekała się reputacji organizatora zapewniającego fantastyczne lekkoatletyczne wydarzenia oraz dużą widownię. Cieszę się, że za niespełna dwa lata kolejna z naszych imprez odbędzie się właśnie tam - mówi prezes IAAF Sebastian Coe.

IAAF Worlds Relays 2021 odbędą się w pierwszy weekend maja. Jako obrończynie tytułu przystąpią do nich nasze panie ze sztafety 4x400 metrów. Zawody będą jednocześnie kwalifikacją do mistrzostw świata, które w tym samym roku zorganizuje Oregon.

Wcześniej w Polsce odbędą się dwie inne lekkoatletyczne imprezy: mistrzostwa świata w półmaratonie (Gdynia, 29 marca 2020) oraz halowe mistrzostwa Europy (Toruń, marzec 2021).

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Mam jeszcze rezerwy! 82 metry są realne

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (4):

 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  "IAAF World Relays 2021 - nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet" - dziwna nazwa, dziwna impreza. Dlaczego nieoficjalne ?Jaką rangę mają medale i tytuły tam zdobywane ? A co z tytułami
  Czytaj całość
  zdobywanymi na "normalnych" mistrzostwach ? Strasznie namnożyło się tych mistrzowskich imprez we wszystkich kategoriach wiekowych. Kiedyś nie było Mistrzostw Świata a Mistrzostwa Europy były co 4 lata. Teraz zdolny zawodnik zanim dojdzie do wieku seniora to ma przebogate w sukcesy CV a jego dorobek medalowy i kolekcja tytułów jest nie do ogarnięcia (U-18; U-20; U-23). Pod tym względem lista osiągnięć dawnych mistrzów i obecnych jest nie do porównania.
  • VikingEpica Zgłoś komentarz
   Śląsk za tej władzy jest strasznie promowany. Wcale to nie dziwi skoro dobra zmiana włada tylko jednym dużym miastem w kraju i są nim Katowice. I całe szczęście że tylko jednym. Byłem
   Czytaj całość
   ostatnio po raz pierwszy w tym mieście i trochę zszokowało mnie to że prawie wszystkie kamienice w centrum miasta są zdegradowane, nie remontowane a na ulicach walały się śmieci. Aż zdziwiony jestem że Katowice były ostatnio gospodarzem szczytu klimatycznego. To jakaś antypromocja kraju. Nie wiem jak wyglądają pozostałe miasta śląskie, Chorzów itd ale jeśli podobnie jak Katowice to naprawdę przykro i wstyd.
   • Andrzej Szczepanik Zgłoś komentarz
    Dzieci ćwiczą na salkach 20/10 lub w piwnicach! My wydaliśmy 1.5 milliarda na stadion Śląski by były sztafety !
    • Ziksi Zgłoś komentarz
     Super!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×