Mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Doha 2019. "Aniołki Matusińskiego" rozbawione do łez

TVP Sport przygotowało test dla członkiń polskiej sztafety 4x400 metrów. Nasze biegaczki musiały odpowiadać na pytania dotyczące właśnie ich przyzwyczajeń i zachowań. Zabawa wzbudziła dużo śmiechu, a także konsternacji.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
polskie specjalistki w sztafecie 4x400 m Getty Images / Na zdjęciu: polskie specjalistki w sztafecie 4x400 m
W sobotę polska sztafeta 4x400 metrów kobiet stanie na starcie eliminacji podczas mistrzostw świata w Doha. Biało-Czerwone są naszymi kandydatkami do medalu, także dzięki temu, co w biegach indywidualnych pokazały Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetić, które zakwalifikowały się do finału.

Przed startem czeka je koncentracja, jednak kilkanaście godzin wcześniej był czas na trochę zabawy.

Aleksander Matusiński ma ból głowy przed sztafetą. Czytaj więcej--->>>

TVP Sport przygotowało dla nich specjalny test, w którym każda z nich musiała odpowiedzieć na pytania dotyczące właśnie ich samych.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Piotr Lisek: Teraz jestem mistrzowskim ojcem

W quizie pojawiły się pytania o największego łakomczucha w grupie, o to kto ma największy bałagan w pokoju podczas zgrupowań, to jest największym nerwusem czy o to, kto najlepiej gotuje. Najwięcej śmiechu i konsternacji zarazem wzbudziło pytanie , kto jest najszybszy. Zaznaczono jednak, że nie chodzi o bieganie.

Fajdek: szefowi IAAF powiedziałbym, żeby nie odp...

- A o co? O Jezu! Nie umiem odpowiedzieć bo nie wiem, co autor miał na myśli - mówiła rozbawiona niemal do łez Justyna Święty-Ersetic.

- Ja mówię najszybciej, ale Małgosia Hołub-Kowalik najszybciej pyskuje trenerowi! - zdradziła z kolei Iga Baumgart-Witan.

Polki wystąpią w pierwszym biegu eliminacyjnym, którego start zaplanowano na godz. 18:55.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×