Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Dodatkowy medal dla Polski. Anna Kiełbasińska pokazała nagrodę

Medalem lekkoatletycznych mistrzostw świata pochwaliła się Anna Kiełbasińska. Polka nie biegła w finale 4x400 metrów, ale dostała srebro za udział w półfinale tej konkurencji. Zawodniczka z trybun gorąco dopingowała pozostałe "Aniołki Matusińskiego".

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Anna Kiełbasińska Getty Images / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska
W porównaniu do półfinału sztafety 4x400 metrów w finale w składzie Polek zabrakło miejsca dla Anny Kiełbasińskiej. 29-latkę na pierwszej zmianie zastąpiła finalistka biegu na 400 metrów - Iga Baumgart-Witan. Zgodnie z regulaminem, organizatorzy przygotowali dla Polek dodatkowy srebrny medal - właśnie dla Kiełbasińskiej.

Cenną pamiątką biegaczka pochwaliła się na Instastories. "Nie byłoby tego gdyby nie reszta ekipy! Dziewczyny wielkie dzięki!" - napisała na nagraniu z medalem.

Medal Kiełbasińskiej:
Podczas finałowego biegu Kiełbasińska dopingowała koleżanki z trybun w Doha. W jej mediach społecznościowych widać kilka filmików sprzed i po biegu. "Dawaj Iga" - krzyczała tuż przed rozpoczęciem finału. Warszawianka nagrała również emocjonujące ostatnie metry, gdy Justyna Święty-Ersetic doganiała na mecie reprezentantkę Jamajki. "Jedziesz!" - słychać na filmiku.

Obok Kiełbasińskiej na trybunach zasiadła Aleksandra Gaworska, która pełniła rolę rezerwowej w naszej sztafecie. Obok Baumgart i Święty w finale wystąpiły Patrycja Wyciszkiewicz oraz Małgorzata Hołub-Kowalik.

Czytaj teżMistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: tydzień kozaków, wieczór wojowników

Czytaj teżMistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Rewelacyjny czas Patrycji Wyciszkiewicz. Polka nie wierzyła w taki wynik

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Patrycja Wyciszkiewicz: Nie wierzę wam! Poczekam, co powie trener
Czy polska sztafeta kobiet 4x400 metrów zdobędzie medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×