Marcin Krukowski na drugim stopniu podium Igrzysk Wojskowych 2019 w Wuhan

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Marcin Krukowski
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Marcin Krukowski

Marcin Krukowski zdobył srebrny medal w konkursie rzutu oszczepem podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych 2019 w Wuhan.

W tym artykule dowiesz się o:

Marcin Krukowski miał spalone pierwsze oraz drugie podejście. W trzeciej odsłonie konkursu siódmy zawodnik mistrzostw świata 2019 uzyskał 78 metrów, 17 centymetrów i awansował na drugie miejsce. Później Polak osiągnął jeszcze wyniki 77,04 i 77,99.

Trzy najdłuższe rzuty wykonał Singh Shivpal. Reprezentant Indii prowadził już po pierwszej kolejce z rezultatem 83,33 metra. Uzyskał też 79,80 i 78,99. Trzeci był Mudiyanselage Ranasinghe (75,35). W rywalizacji wzięło udział siedemnastu zawodników.

Krukowski zdobył 45. medal dla reprezentacji Polski podczas 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych.

Na siódmej pozycji w skoku w dal został sklasyfikowany Tomasz Jaszczuk (7,65 metra). Dublet ustrzelili Chińczycy: Jianan Wang (8,15) i Changzhou Huang (8,12).

W czwartek wystąpią również między innymi: Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, Anna Kiełbasińska w biegu na 200 metrów, Joanna Linkiewicz na 400 metrów przez płotki i Krystian Zalewski na 3000 m z przeszkodami.

Czy Paweł Wojciechowski zdobędzie medal Igrzysk Wojskowych w 2019 roku?