Lekkoatletyka. Tomasz i Marcin Lewandowski na wspólnym treningu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu od lewej: Marcin i Tomasz Lewandowski
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu od lewej: Marcin i Tomasz Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Lewandowski przypłynął do Polski promem z Norwegii, by osobiście trenować z bratem Marcinem Lewandowskim. "Trzeba młodego porządnie przetrenować" - napisał szkoleniowiec.

W tym artykule dowiesz się o:

Oficjalnie Tomasz Lewandowski nie jest trenerem Marcina Lewandowskiego. Szkoleniowiec nie doszedł do porozumienia z władzami PZLA w sprawie nowej umowy. Jak jednak czytamy na stronie internetowej "Faktu", bracia mają indywidualną umowę i wspólnie przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Tokio, przełożonych na 2021 rok.

Ze względu na pandemię koronawirusa, polscy lekkoatleci nie wylatują na zgrupowanie zagraniczne. Trenują w Polsce, niektórzy, jak chociażby Piotr Lisek w Spale, a inni w swoich rodzinnych miejscowościach. Ten drugi wariant wybrał Marcin Lewandowski.

Brązowy medalista mistrzostw świata na 1500 metrów trenuje w Policach i Szczecinie. Ostatnie zajęcia odbywał już pod czujnym okiem swojego brata. Tomasz Lewandowski po długiej podróży promem (trwała dobę) przypłynął do Polski z Norwegii i szybko zabrał się do pracy ze swoim podopiecznym.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Na Facebooku Tomasz Lewandowski pokazał zdjęcie z treningu. W parku szkoleniowiec jedzie na rowerze i dyktuje tempo biegnącemu za nim Marcinowi Lewandowskiemu. "Nie ma to tamto, ale od czasu do czasu trzeba osobiście spionizować i porządnie młodego przetrenować" - napisał trener.

- Fajnie, że Tomek po długiej podróży jest u mnie. Czego nie robi się dla dobrego treningu - dodał Marcin Lewandowski, którego cytuje fakt24.pl.

Trening Marcina Lewandowskiego pod czujnym okiem Tomasza Lewandowskiego:

Czytaj także: Brak logiki w projekcie odmrażania sportu. "Potraktowano nas niesprawiedliwie" Marcin Lewandowski odreagował odwołanie ME. "Mogłem się nachlać, wolałem się zniszczyć na treningu"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
Robertus Kolakowski
21.05.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Czyli jest jego prawdziwym trenerem, a ten z PZLA to tylko trener na niby?  
avatar
yes
19.05.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
To jakaś reklama?  Inni Lewandowscy też pokazują się...