Rewelacyjny występ Krzysztofa Różnickiego. 16-latek poprawił rekord Polski do lat 18 na 800 metrów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Krzysztof Różnicki / Na zdjęciu: Krzysztof Różnicki
Facebook / Krzysztof Różnicki / Na zdjęciu: Krzysztof Różnicki
zdjęcie autora artykułu

Krzysztof Różnicki podczas mityngu w Sopocie pobiegł szybciej niż Adam Kszczot czy Marcin Lewandowski w jego wieku. To nie tylko najlepszy wynik sezonu w naszym kraju, ale także na świecie w kategoriach do 20 lat.

W tym artykule dowiesz się o:

Do tej pory rekord Polski wynosił 1.49,90, a jego autorem był Jędrzej Poczwardowski. Ustanowił go rok temu. Tymczasem Krzysztof Różnicki dwa okrążenia przebiegł w czasie 1.47,27, zwyciężając w mityngu i zapisując się na światowe listy z najlepszym wynikiem.

Na Twitterze na profilu "Athletics News" pojawiło się zestawienie wyników najlepszych juniorów młodszych w historii na tym dystansie. Okazuje się, że Różnicki od swoich rówieśników, a nawet i starszych kolegów, jest lepszy.

Jest to też najlepszy wynik w historii uzyskany przez zawodnika z Europy, mającego 16 lat. W jego wieku wolniej biegali więc Adam Kszczot, Michał Rozmys czy Marcin Lewandowski.

Czytaj też: Michał Haratyk: W kampanii wyborczej obiecuje się jak najwięcej Lekkoatletyka. Rosjanie nie zapłacili 5 mln dolarów kary. Grozi im zakaz startów w zawodach

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

Źródło artykułu: