Lekkoatletyka. Diamentowa Liga w Monako. Sofia Ennaoui ustanowiła rekord Polski!

Podczas inauguracyjnych zawodów Diamentowej Ligi w Monako, Sofia Ennaoui ustanowiła nowy rekord Polski w biegu na 1000 metrów. Oprócz niej, na bieżni oglądaliśmy także dwoje innych reprezentantów kraju.

PS
Sofia Ennaoui Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
Sofia Ennaoui, Justyna Święty-Ersetic oraz Marcin Lewandowski - ta trójka reprezentantów Polski stanęła w piątek do startu w inauguracyjnych zawodach Diamentowej Ligi w Monako. Mimo że dla niektórych lekkoatletów były to pierwsze zawody po długiej przerwie, nie zabrakło znakomitych rezultatów.

Zdecydowanie najwięcej powodów do radości wśród trójki Biało-Czerwonych ma Sofia Ennaoui, która co prawda zajęła szóste miejsce w biegu na 1000 metrów, ale pokonała linię mety z czasem 2:32,30, co jest nowym rekordem Polski. Ennaoui o 0,4 sekundy poprawiła rekord, który przez 39 lat należał do Jolanty Jantuchy. Triumfowała Faith Chepngetich Kipyegon - z nowym rekordem Afryki (2:29,15).

Justyna Święty-Ersetic zajęła czwartą lokatę na dystansie 400 metrów, ale nie zdołała złamać bariery 52 sekund. Na mecie zanotowała czas 52,11. Zwyciężyła Lynna Irby z najlepszym czasem w tym roku na światowych listach (50,50).

Bieg na 1500 metrów mężczyzn w Monako lekkoatleci narzucili mocne tempo, co zaowocowało świetnymi wynikami. Najlepszy wynik w tym roku na świecie zapisał Timothy Cheruiyot (3:28,45), drugi był Jakob Ingebrigtsen, który ustanowił nowy rekord Europy (3:28,68). Marcin Lewandowski zajął siódme miejsce, zaliczając zarazem najlepszy start sezonu w karierze (3:33,99).

W Monako padł też jeden rekord świata. Jego autorem został Joshua Cheptegei, triumfując na 5000 metrów z czasem 12:35,36. Poprzedni rekord przez 16 lat należał do Kenenisa Bekele.

Czy jesteś zaskoczony/a tak dobrym występem Ennaoui?