KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tak będzie wyglądało życie sportowców podczas IO w Tokio. "Będą zamknięci"

Igrzyska olimpijskie za kilka miesięcy mają się odbyć zgodnie z planem w Tokio. Jak będą wyglądać w dobie pandemii koronawirusa? Jeden z członków MKOl zdradził pierwsze szczegóły.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Tokio 2020 Getty Images / Tokio 2020
W tej chwili nie ma żadnego ryzyka, że tegoroczne igrzyska olimpijskie nie odbędą się w Tokio. Informacje o tym, że Japonia wycofa się z organizacji imprezy, okazały się fałszywe. Inną kwestią jednak jest, jak zapewnić wszystkim bezpieczeństwo w dobie pandemii koronawirusa.

To wielkie wyzwanie dla Japończyków i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Obecnie trwają zaawansowane prace nad stworzeniem protokołu bezpieczeństwa. Już jednak poznajemy pierwsze szczegóły.

- Sportowcy najpierw będą musieli zrobić test 72 godziny przed wylotem do Tokio. Potem będą testowani po przybyciu, a następnie co cztery dni, jeżeli wyniki będą negatywne - mówi wiceprzewodniczący MKOl John Coates w rozmowie z portalem Sky News Australia.

ZOBACZ WIDEO: Czy Iga Świątek zagra na igrzyskach olimpijskich w Tokio? Psycholog zdradza szczegóły

Testy nikogo nie powinny dziwić, bo w zawodowym sporcie stały się już normą. Kolejnym rozwiązaniem, które ma ograniczyć rozprzestrzenienie się koronawirusa ma być stworzenie "bańki" w wiosce olimpijskiej.

- Uczestnicy będą zamknięci, a poruszanie się będzie ograniczone do wioski olimpijskiej i transportu na miejsce zawodów i treningów. Będzie całkowity zakaz opuszczania wioski - zdradza Coates.

Jest jeszcze jedna kluczowa kwestia, która wszystkich zastanawia. Czy igrzyska olimpijskie odbędą się przy pustych trybunach? Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale...

- Decyzja ws. kibiców i ewentualnej pojemności stadionów zostanie podjęta w marcu lub kwietniu. Powinniśmy w tej kwestii zdecydować najpóźniej jak to możliwe. Nie można jednak wykluczyć, że igrzyska będą bez zagranicznych widzów - mówi australijski działacz.

Jeżeli nie będzie żadnych komplikacji, to tegoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Bill Gates: Igrzyska w Tokio odbędą się, ale pod jednym warunkiem >>

Tokio straci igrzyska olimpijskie? MKOl otrzymał propozycję przeniesienia imprezy >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy kibice powinni uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • leszekR Zgłoś komentarz
  Weźcie przykład z UFC, gdzie zachowując reżim sanitarny, wpuszczono ok.1000 os.Całkiem inaczej by się oglądało.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×