HME Toruń 2021. Świetne wyniki płotkarek. Dwie Polki w półfinale

Pia Skrzyszowska i Karolina Kołeczek bez trudu awansowały do półfinału biegu na 60 metrów przez płotki. Obie zeszły poniżej granicy ośmiu sekund i potwierdziły, że znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji.

Mateusz Kozanecki
Pia Skrzyszowska PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
Uczestniczki eliminacji na 60 metrów przez płotki podzielone zostały na sześć biegów. Bezpośrednio do półfinału wchodziły po trzy najlepsze zawodniczki, a także sześć z czasami. Do rywalizacji przystąpiły Pia Skrzyszowska i Karolina Kołeczek - czwarta zawodniczka na europejskich listach z czasem 7,96 s.

Bieg z udziałem Skrzyszowskiej rozgrywany był na raty. W pierwszym podejściu falstart zaliczyła Anni Siirtola. 19-latka pobiegła kapitalnie. Wyszła dobrze ze startu, a następnie powiększała swoją przewagę nad rywalkami. Uzyskała czas 7,96 s, co jest jej nowym rekordem życiowym.

- Wiedziałam, że mogę tyle biegać, ale już w biegu eliminacyjnym? Myślę, że biegłam dość luźno, ale to chyba jeszcze nie jest maksimum - powiedziała Pia Skrzyszowska w rozmowie z TVP Sport.

W imponującym stylu zwyciężyła Karolina Kołeczek. 28-letnia zawodniczka bez trudu zapewniła sobie awans z czasem 7,98 s.

W ostatecznym rozrachunku szybsza od Polek była jedynie Nadine Visser, która uzyskała czas 7,92 s. Drugie miejsce w zbiorczej klasyfikacji zajęła Pia Skrzyszowska, a Karolina Kołeczek była trzecia.

Półfinały odbędą się w niedzielę o godz. 13:30, finał natomiast zaplanowano na 17:15.