Niecodzienna dekoracja medalowa podczas HME w Toruniu. Tak na podium stanął Michał Haratyk [WIDEO]

W piątkowy wieczór wywalczył, w sobotni poranek odebrał. Michał Haratyk zdobył srebrny medal podczas lekkoatletycznych HME w Toruniu. Na ceremonię dekoracji kulomioci przyszli już... z medalami na szyi. Wszystko przez obostrzenia pandemiczne.

Szymon Łożyński
Dekoracja kulomiotów na HME w Toruniu Twitter / TVP Sport / Dekoracja kulomiotów na HME w Toruniu
Był faworytem do złotego medalu, ale ze srebrnego krążka też bardzo się cieszył. Michał Haratyk prowadził na półmetku piątkowego konkursu pchnięcia kulą mężczyzn na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu.

W drugiej części zawodów, w piątej kolejce, fantastycznym rzutem popisał się jednak Tomas Stanek. Czech posłał kulę na odległość 21,62 m. To jego najlepszy wynik w sezonie.

Haratyk spadł na 2. miejsce, ale walczył do końca. Krótko po Czechu Polak uzyskał 21,47 m. Poprawił się, ale do wyniku Stanka zabrakło jeszcze 15 cm. W ostatniej kolejce obaj nie poprawili już swoich rezultatów. Czech wywalczył złoty medal, a Michał Haratyk srebro.

Brąz dla Filipa Mihajlevicia. Przez chwilę pachniało nawet złotem dla Chorwata, bowiem po rzucie na 21,31 m objął prowadzenie. Później przerzucili go jednak Michał Haratyk i triumfator Tomas Stanek.

W sobotni poranek trójka medalistów stanęła na podium. Nikt z oficjeli nie wręczał im jednak medali. Na dekorację Czech, Polak i Chorwat przyszli już z medalami zawieszonymi na szyi. To efekt surowych obostrzeń sanitarnych, panujących podczas HME w Toruniu.