Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Świetna oglądalność HME w Toruniu. Polscy kibice wykręcili rekord!

Na trybunach było pusto, ale przed telewizorami Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu śledziło mnóstwo osób. Organizatorzy podali dane, które tak naprawdę mówią same za siebie. Zainteresowanie transmisjami było bardzo duże.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Pia Skrzyszowska PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska

Europejska federacja podaje statystyki dotyczące oglądalności transmisji z Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. Ujawniono, że w porównaniu z poprzednią edycją HME w Glasgow (2019), na dziewięciu kluczowych europejskich rynkach telewizyjnych liczba godzin oglądania transmisji na żywo z HME w Toruniu wzrosła średnio o prawie 20 proc.

Wspomniany średni wzrost zauważono, analizując dane z rynków w Belgii (RTBF), Finlandii (YLE), Włoch (RAI), Holandii (NOS), Norwegii (NRK), Polski (TVP), Hiszpanii (TVE), Szwecji (SVT) oraz Wielkiej Brytanii (BBC).

W Szwecji ten wzrost wyniósł aż 25,51 proc. Osiągnięto tam najwyższy wskaźnik oglądalności HME od 10 lat!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ukochana Cristiano Ronaldo pławi się w luksusach. Jacht, złota biżuteria...

Na stronie internetowej european-athletics.com czytamy, że w Telewizja Polska odnotowała najwyższą łączną liczbę godzin obejrzanych na żywo spośród dziewięciu nadawców - prawie 15,5 mln godzin. W 2019 roku było to 11,5 mln godzin. Tym razem zatem polscy kibice wykręcili rekord!

- Jestem bardzo dumny z tego, że europejska federacja była w stanie zorganizować bezpieczne i udane Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Udało się to w dużej mierze dzięki wspaniałej pracy wykonanej przez lokalny komitet organizacyjny. Te imponujące dane telewizyjne pokazują, że najważniejsze wydarzenia federacji europejskiej pozostają trakcyjnym i angażującym produktem dla widzów telewizyjnych i nadawców - podkreślił tymczasowy prezes europejskiej federacji Dobromir Karamarinow, cytowany przez european-athletics.com.

Czytaj także:
Polska sztafeta bez największej gwiazdy. Poważne oskarżenia wobec PZLA
Ewa Swoboda przerwała milczenie. "Ciężko było mi się z tym pogodzić"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×