Mistrzostwa świata juniorów udane dla Polaków. Tak dobrze nie było od blisko dwóch dekad

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata juniorów w Nairobi dobiegły końca. Reprezentacja Polski zaprezentowała się w nich z bardzo dobrej strony.

PS
Kornelia Lesiewicz Materiały prasowe / Kornelia Lesiewicz
W niedzielę zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata juniorów w Nairobi. Reprezentacja Polski zdobyła podczas nich pięć medali. Choć daje to 19. miejsce w klasyfikacji medalowej (głównie dlatego, że zabrakło złota), tak dobrze w tej kategorii nie było już dawno.

Przypomnijmy zdobywców medali dla Biało-Czerwonych:
- sztafeta mieszana 4x400 metrów (srebro)
- Kornelia Lesiewicz - 400 metrów (srebro)
- Mateusz Kołodziejski - skok wzwyż (brąz)
- Jakub Szymański - 110 metrów przez płotki (brąz)
- sztafeta męska 4x100 metrów (brąz)

Warto zaznaczyć, że po raz ostatni Polacy zdobyli więcej medali na MŚJ w 2002 roku (również pięć).

W klasyfikacji medalowej MŚJ najlepsza okazała się reprezentacja Kenii - 16 medali (8 złotych, 1 srebrny i 7 brązowych). Drugie miejsce zajęli Finowie - 5 medali (w tym cztery złote), a trzecie Nigeryjczycy - 7 medali (w tym cztery złote, ale ani jednego srebrnego).