Znów to zrobił! Kapitalny występ Kajetana Duszyńskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Kajetan Duszyński
Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Kajetan Duszyński
zdjęcie autora artykułu

Kajetan Duszyński nie zatrzymuje się po świetnych igrzyskach olimpijskich. Po raz kolejny pobił rekord życiowy. Dokonał tego w znakomitym stylu.

[tag=63894]

Kajetan Duszyński[/tag] nadal w kapitalnej formie. Mistrz olimpijski ze sztafety mieszanej 4x400 metrów po raz drugi z rzędu pobił rekord życiowy w biegu na 400 metrów. Kilka dni temu, w Szczecinie, pokonał ten dystans w czasie 45,31 s. Stać go jednak na znacznie więcej, co udowodnił w sobotę w Bernie.

Podczas mityngu w Szwajcarii Duszyński spisał się fenomenalnie, łamiąc barierę 45 sekund - dokładnie 44,92 s. To trzeci najlepszy wynik w historii tej konkurencji w Polsce. Lepszy od Duszyńskiego w sobotę był tylko Liemarvin Bonevacia (44,48 s).

W biegu na 1500 metrów drugie miejsce zajął natomiast Michał Rozmys (3:37,11), ustępując tylko reprezentantowi Czech - Filipowi Sasinkowi (3:36,43).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: talent na bieżni i przed obiektywem! To jedna z najpiękniejszych polskich sportsmenek

Na dystansie 200 metrów świetnie spisała się Anna Kiełbasińska. Na metę wpadła jako pierwsza - z czasem 22,92 s. To rekord mityngu, jak również jej drugi najlepszy wynik w karierze.

W rywalizacji na 100 metrów przez płotki kobiet drugie miejsce zajęła Klaudia Siciarz (12,87 s), a na 400 metrów przez płotki piąta była Joanna Linkiewicz (56,11 s). Czwartą lokatę w biegu na 800 metrów zajęła natomiast Angelika Sarna (2:02,20).

Ze startu w Bernie wycofała się wicemistrzyni świata w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk.

Czytaj także: - MŚJ. Wielki pech. Polka skrzywdzona w finaleMateusz Kołodziejski potwierdził swoje możliwości. Jest medal dla Polski

Źródło artykułu: