Anita Włodarczyk walczy o prestiżowe wyróżnienie. Mocne rywalki

Anita Włodarczyk w 2021 roku zdobyła trzecie złoto olimpijskie w karierze, a wkrótce może sięgnąć po kolejne wyróżnienie. Rywalki są jednak mocne.

PS
Anita Włodarczyk Getty Images / Abbie Parr / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk dokonała rzeczy wielkiej w 2021 roku, zostając po raz trzeci w karierze mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. Przed igrzyskami nic nie wskazywało na to, że będzie w stanie walczyć o złoto, ale forma przyszła w idealnym momencie.

A to nie uszło uwadze European Athletics (europejskiemu stowarzyszeniu skupiającemu narodowe federacje lekkoatletyczne). W corocznym plebiscycie Włodarczyk została nominowana do nagrody najlepszej lekkoatletki 2021 roku. I jest już w wąskim gronie finalistek, ale konkurentki są bardzo mocne.

To Sifan Hassan, która w Tokio zdobyła dwa złote medale (na 5 tysięcy i 10 tysięcy metrów), a także Maria Lasitskene - złota medalista igrzysk w skoku wzwyż.

European Athletics nie ogłosiło jeszcze trójki finalistów w tej samej kategorii, ale wśród mężczyzn w szerokim gronie nominowali zostali dwaj reprezentanci Polski - Dawid Tomala i Wojciech Nowicki. Pierwszy zupełnie niespodziewanie zdobył złoty medal igrzysk w chodzie na 50 km, drugi w rzucie młotem.

Triumfatorów we wszystkich kategoriach poznamy 16 października podczas uroczystej gali.

Czytaj także:
Będzie tego żałował. Przez swoje zachowanie stracił 100 tysięcy złotych
Kolejna wpadka dopingowa mistrza olimpijskiego. Wezwano go na przesłuchanie

ZOBACZ WIDEO: Internauci przecierają oczy. Co zrobiła polska gwiazda?!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×