KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Chcą rozmowy z zabójcą ich córki. Mówią dlaczego

Skazany za zabójstwo swojej dziewczyny Oscar Pistorius ubiega się o zwolnienie warunkowe. Jednym z wymogów jest rozmowa z rodzicami ofiary.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Na zdjęciu Oscar Pistorius Getty Images / Na zdjęciu Oscar Pistorius
Rodzice Reevy Steenkamp, ​​June i Barry, są gotowi na spotkanie twarzą w twarz z Oscarem Pistoriusem, który - jak uważają - jeszcze nie zasługuje na drugą szansę po zamordowaniu ich córki, mimo że obecnie rozważane jest jego zwolnienie warunkowe z więzienia - pisze "Daily Star".

Gazeta ustaliła, że bliscy Reevy nerwowo zareagowali na wniosek Pistoriusa o zwolnienie warunkowe i chcą, aby odsiedział on cały wyrok. Skazany za zabójstwo niepełnosprawny lekkoatleta ma jednak prawo do wcześniejszego zwolnienia po odbyciu połowy kary.

Pistorius w 2017 r. został skazany przez sąd na 13 lat i 5 miesięcy. Zwolnienie warunkowe byłoby możliwe w 2023 r. Jednym z etapów procedury - w ramach polityki dialogu ofiara-przestępca w RPA - jest rozmowa z rodzicami Reevy.

- Spotkamy się z nim, ale w moich oczach on nadal musi płacić za to, co zrobił. I tego właśnie oczekujemy. Słowo "przepraszam" nie wystarczy. Reeva miała całe życie przed sobą. Teraz jej nie ma, a my nie mamy wnuków. (...) Zabrał wszystko jej i nam - powiedziała dla programu "Good Morning Britain" June Steenkamp.

Barry Steenkamp dodał: - Pewnego dnia chciałbym porozmawiać z Oscarem jak mężczyzna z mężczyzną. June i ja czujemy, że wciąż jest wiele rzeczy do wyjaśnienia w tej historii i mamy nadzieję, że Oscar w końcu powie nam całą prawdę.

Lekkoatleta z RPA 14 lutego 2013 r. został zatrzymany przez policję i oskarżony o to, że w domu w Pretorii zastrzelił swoją dziewczynę, 29-letnią modelkę Reevę. Pistorius zeznał w procesie, że wziął partnerkę za włamywacza.

Zobacz:
Pistorius pozostanie w więzieniu. Nie można go objąć elektronicznym nadzorem
Oscar Pistorius uczy więźniów chrześcijaństwa

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  8.XI Marek Bobakowski opublikował na łamach SF artykuł: „Oscar Pistorius może walczyć o warunkowe zwolnienie. To otwiera wiele ran". Po 10 dniach 18.XI Piotr Bobakowski zamieścił
  Czytaj całość
  artykuł: „Chcą rozmowy z zabójcą ich córki. Mówią dlaczego”. Oba artykuły są dokładnie o tym samym. Taka przypadkowa zbieżność nazwisk czy rodzinna spółka w myśl zasady: raz napisać dwa razy szmal skasować ?
  • Szef na worku Zgłoś komentarz
   Zatrzymany w 2013,a skazany w 2017. Czyli te cztery lata siedział ot tak?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×