Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

HMŚ 2022. Co za seria Polek! Twitter pod wrażeniem Aniołków Matusińskiego

Po raz kolejny nie zawiodły na imprezie rangi mistrzowskiej. Polskie biegaczki wywalczyły brąz w sztafecie 4x400 metrów na Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Radość po sukcesie Biało-Czerwonych udzieliła się wielu dziennikarzom.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Polki cieszą się z brązowego medalu na HMŚ 2022 w Belgradzie PAP / Adam Warżawa / Polki cieszą się z brązowego medalu na HMŚ 2022 w Belgradzie
Mimo osłabienia brakiem Małgorzaty Hołub-Kowalik i Anny Kiełbasińskiej, polskie biegaczki znów stanęły na wysokości zadania w imprezie mistrzowskiej i wywalczyły medal.

Tym razem Aniołki Matusińskiego, w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka i Justyna Święty-Ersetic zdobyły brąz. Biało-Czerwone przegrały tylko ze złotymi medalistkami Jamajkami i srebrnymi Holenderkami.

Sukces Polek odnotował dziennikarz Piotr Bąk, na co dzień zajmujący się skokami narciarskimi w serwisie skijumping.pl.

ZOBACZ WIDEO: "Szalona". Wideo z trenerką mistrza olimpijskiego robi furorę w sieci

Dziennikarz Adam Godlewski zwrócił uwagę, że brąz dziewczyn nieco osładza średni start całej polskiej kadry w Belgradzie (łącznie dwa medale).

Łukasz Jachimiak ze sport.pl zwrócił uwagę na fenomenalną passę Aniołków Matusińskiego na mistrzowskich imprezach od 2016 roku. To już dziewiąty medal Polek.

Dziennikarz Radosław Kępys zwrócił uwagę, że po raz kolejny Polki nie zawiodły oczekiwań medalowych.

Przemysław Pozowski z radia TOK FM podkreślił niesamowitą, pod względem emocji, końcówkę mistrzostw świata.

Sukces Polek na swoim profilu na Twitterze odnotowało Ministerstwo Sportu.

Czytaj także:
Zobacz miejsce Polaków w klasyfikacji medalowej
On jest niesamowity! Duplantis znów pobił rekord świata

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  ANIOŁKI MATUSIŃSKIEGO odmieniane przez wszystkie przypadki. Nie zapominajmy jednak, że lekka atletyka to nie gry zespołowe. Każda z tych zawodniczek, którym przypisuje się określenie
  Czytaj całość
  MATUSIŃSKIEGO jest z innego klubu i w tym klubie ma swojego trenera. Dziennikarze zbyt często o tym zapominają i gloryfikują rolę Aleksandra Matusińskiego, umniejszając lub zupełnie pomijając rolę trenerów klubowych. Z „ANIOŁKÓW” jedynie Justyna Święty-Ersetic jest pod całoroczną opieką szkoleniową trenera Aleksandra Matusińskiego. Pozostałe pracują z nim jedynie na zgrupowaniach kadrowych a na co dzień w klubie mają swoich (pomijanych w mediach) szkoleniowców. I tak (w nawiasie nazwisko trenera): Natalia Kaczmarek (Marek Rożej); Małgorzata Hołub-Kowalik (Zbigniew Maksymiuk); Kornelia Lesiewicz (Sebastian Papuga); Anna Kiełbasińska (Laurent Meulwa/Jarosław Skrzyszowski) i wreszcie trenerką aż 4 zawodniczek Igi Baumgart-Witan, Kingi Gackiej, Aleksandry Gaworskiej i Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej jest Iwona Baumgart.
  • yes Zgłoś komentarz
   Dahcie spokój z tymi :"Aniołkami Matusińskiego" Jest to sztafeta reprezentująca Polskę a nie jakiego z reklamy. Myślę, że jest jakieś drugie dno w sprawie. Robicie jakieś
   Czytaj całość
   śmiechy. Czuję się tak, jak gdyby chodziło o jakiś Orlen i Obajtka!!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×