HMŚ. Zobacz miejsce Polaków w klasyfikacji medalowej

Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata dobiegły końca. Reprezentacja Polski wywalczyła w nich dwa medale. Zobacz, jak przełożyło się to na klasyfikację.

PS
Justyna Święty-Ersetic PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic
Z dwoma medalami wyjedzie reprezentacja Polski z halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce, które rozgrywane były w Belgradzie. W piątek życiowy sukces osiągnęła Adrianna Sułek, zdobywając srebro w pięcioboju. Z kolei na zakończenie imprezy brąz wywalczyła kobieca sztafeta 4x400 metrów.

Dwa krążki sprawiły, że Polacy zakończyli HMŚ na 21. miejscu w klasyfikacji medalowej. To zdecydowanie gorszy rezultat, niż przed czterema laty, kiedy to Biało-Czerwoni byli trzeci w Birmingham (pięć medali).

Klasyfikację HMŚ 2022 wygrała reprezentacja Etiopii, która wywalczyła dziewięć medali, w tym cztery złote. Aż 18 krążków zdobyli Amerykanie, ale o jedno złoto mniej od Etiopii. Podium uzupełnili Belgowie - z dorobkiem dwóch złotych medali.