Potwierdzono doping u Rosjanki. Pozbawiono ją medali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Jelena Łaszmanowa
Getty Images / / Na zdjęciu: Jelena Łaszmanowa
zdjęcie autora artykułu

Jelena Łaszmanowa w Londynie pobiła rekord świata i została mistrzynią olimpijską. Po czasie wyszło na jaw, że wówczas nie startowała "czysta". Rosjanka po raz drugi zaliczyła dopingową wpadkę.

W tym artykule dowiesz się o:

Fani lekkoatletyki z pewnością kojarzą nazwisko Jeleny Łaszmanowej. W 2012 roku wywalczyła ona złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie, a rok później zdobyła "krążek" tego samego koloru w mistrzostwach świata w chodzie na 20 km.

Tych tytułów w jej dorobku już nie ma. Rosjankę pozbawiono osiągnięć, bowiem ustalono, że stosowała niedozwoloną substancję.

O konsekwencjach powiadomiła Athletics Integrity Unit. Jest to niezależna organizacja międzynarodowa, którą powołano w celu zwalczania dopingu w lekkiej atletyce.

"Łaszmanowa zaakceptowała nałożoną karę, w tym anulowanie osiągniętych przez nią wyników między 18 lutego 2012 roku a 3 stycznia 2014" - możemy przeczytać w oświadczeniu AIU.

29-latka została zdyskwalifikowana na dwa lata. To już jej druga wpadka dopingowa.

Wcześniej pozytywny wynik testu antydopingowego uzyskała w 2014 roku, gdy przygotowywała się do sezonu. Wtedy stosowała zakazany endurobol.

Czytaj także: > Chcieli zablokować start Polki na MŚ. Za to, jak wsparła UkrainęRosjanie zorganizowali swoje igrzyska. Oto kraje, które wystąpiły

ZOBACZ WIDEO: "Szalona". Wideo z trenerką mistrza olimpijskiego robi furorę w sieci

Źródło artykułu:
Komentarze (0)