Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Po jaką wodę warto sięgać podczas treningów?

Już ponad 80 proc. Polaków uważa, że odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne. A po jaką wodę warto sięgać podczas treningów?

AB
Dla osób trenujących najlepszym wyborem będzie woda alkaliczna, posiadająca zasadowe pH Materiały prasowe / Dla osób trenujących najlepszym wyborem będzie woda alkaliczna, posiadająca zasadowe pH

Każdy rodzaj wysiłku fizycznego, od umiarkowanej aktywności w formie spacerów, po treningi siłowe, powoduje odwodnienie organizmu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim uzupełnianiu płynów – zarówno podczas aktywności fizycznej, jak i w trakcie całego dnia. Sprawny powrót organizmu do stanu homeostazy (równowagi organizmu) po treningu wymaga sięgnięcia po taki rodzaj wody, który nas maksymalnie wspomoże w zbilansowaniu utraconych minerałów. Dla osób trenujących najlepszym wyborem będzie woda alkaliczna, posiadająca zasadowe pH – niosące za sobą szereg dodatkowych benefitów, co docenia już ponad 50 proc. z nas. Poznaj zalety super wody Alcalia o najwyższym pH 9,36 na rynku!Wśród polskich konsumentów z roku na rok obserwujemy wzrost świadomości tego, jak korzystnie woda wpływa na nasz organizm. Jednak czy zdajemy sobie sprawę, że istotne jest także to, po jaki jej rodzaj sięgamy, szczególnie podczas aktywności fizycznej? Odpowiednim wyborem będzie Alcalia, o najwyższym pH 9,36 na rynku, która poza podstawowymi właściwościami takimi jak skuteczne nawodnienie organizmu, da nam również szereg innych benefitów, istotnych pod kątem regeneracji i utrzymania wymarzonej sylwetki.

Skuteczne nawodnienie potwierdzone naukowo


Podczas długotrwałego wysiłku o niskiej intensywności SUPER WODA pomoże nam w ograniczeniu stresu metabolicznego, czyli zmniejszy zmęczenie podczas wysiłku. Ponadto regularne picie Alcalii przyspieszy trawienie i podkręci metabolizm tłuszczy, co w dłuższej perspektywie będzie wpływać na budowanie wymarzonej sylwetki. Wspomniane benefity zostały potwierdzone w badaniu „Wpływ wody alkalicznej na metabolizm tłuszczy podczas długotrwałego wysiłku fizycznego (tlenowego) o niskiej intensywności” (2021), przeprowadzonym na osobach trenujących, przez zespół badawczy AWF Katowice, pod przewodnictwem dr. Jakuba Chyckiego.

- Nawodnienie ma znaczenie. Woda niegazowana jest najczęściej wybieranym płynem nawadniającym, a świadomość osób na temat roli i znaczenia jej składu – mineralizacji, pH, systematycznie wzrasta. Pomimo wiedzy o konieczności dbania o stan nawodnienia i regularnego picia wody, jej wybór nie zawsze jest racjonalny. Badania potwierdzają, że woda alkaliczna o pH >9,0, wykazuje szczególne właściwości nawadniające w porównaniu z wodą stołową i ta wiedza upowszechnia się. Woda alkaliczna pomaga w lepszym nawodnieniu, intensyfikacji metabolizmu tłuszczów i wspiera przed odwodnieniem podczas aktywności fizycznej – podkreśla dr Jakub Chycki.
dr Jakub Chycki dr Jakub Chycki
Woda z dodatkowymi korzyściami
Badanie „Wpływ wody alkalicznej na metabolizm tłuszczy podczas długotrwałego wysiłku fizycznego (tlenowego) o niskiej intensywności” Badanie „Wpływ wody alkalicznej na metabolizm tłuszczy podczas długotrwałego wysiłku fizycznego (tlenowego) o niskiej intensywności”
  Pomoc w codziennym, skutecznym nawodnieniu oraz w utrzymaniu efektów treningowych potwierdzają też konsumenci. Według badania „Poziom wiedzy Polaków na temat nawodnienia i wody alkalicznej”, przeprowadzonego przez SW Research (2022), wybieramy wodę alkaliczną przede wszystkim ze względu na to, że wspomaga trawienie i metabolizm (69 proc.), a także pomaga w utrzymaniu lub przywróceniu homeostazy, czyli odpowiedniej równowagi organizmu (68 proc.). Dodatkowym benefitem, który na pewno przekona osoby trenujące, będzie fakt, że Alcalia wspomaga proces regeneracji, czyli zmniejszenia zakwasów po treningu, co potwierdza 54 proc. badanych
- Fakt, że Polacy – jak wskazuje badanie przeprowadzone niedawno przez SW Research – coraz wyraźniej doceniają, jak ważne jest regularne nawadnianie organizmu jest bardzo budujący. Warto, abyśmy coraz lepiej rozumieli także to, jakie korzyści niesie za sobą picie wody alkalicznej, a więc tak zwanej SUPER WODY. To właśnie woda alkaliczna nie tylko skutecznie nawadnia organizm (nie tylko na co dzień, ale także między innymi podczas podejmowania aktywności fizycznej), ale także, jak wskazują dane, wspiera dbanie o równowagę i metabolizm organizmu, a dzięki temu, po prostu pomaga zadbać o dobre samopoczucie. To szczególnie ważne w kontekście tego, jak wymagający jest nasz współczesny, codzienny świat, w którym często pędzimy. Dzięki rutynom dbania o podstawowe potrzeby, w tym picia wody, łatwiej nam utrzymać balans – podkreśla Daria Abramowicz, psycholog sportowa, na co dzień współpracująca z Igą Świątek.
Daria Abramowicz, psycholog sportowa Daria Abramowicz, psycholog sportowa

 
Coraz częściej dostrzegamy nie tylko skuteczność wody alkalicznej w kontekście codziennego nawodnienia, ale także wybieramy ją ze względu na dodatkowe korzyści dla naszego organizmu, takie jak wspomaganie podczas wysiłku fizycznego – od 2021 roku świadomość kategorii wód alkalicznych wśród konsumentów wzrosła aż o 16 proc. (porównanie badań w ramach ogólnopolskiego panelu badawczego Ariadna, 2021 oraz SW Research, 2022). Warto więc wybrać się do najbliższego sklepu w poszukiwaniu Alcalii, która dostępna jest w szerokiej dystrybucji od 2021 roku, a według badania „Poziom wiedzy Polaków na temat nawodnienia i wody alkalicznej” jest wodą alkaliczną najczęściej wybieraną przez konsumentów (19 proc.).


O marce Alcalia


Marka Alcalia to nowość w kategorii wód alkaicznych, wprowadzona na polski rynek w 2020 roku. Alcalia to tzw. SUPER WODA, która ma najwyższe pH na rynku – aż 9,36. Działanie wody zostało potwierdzone zarówno w ramach badań konsumenckich (przeprowadzonych w 2021 r. oraz powtórzonych w 2022 r.), jak i badań naukowych przeprowadzonych we współpracy z Instytutem Badań o Sporcie AWF w Katowicach.

O badaniach:
Badanie zrealizowane przez SW Research na zlecenie Maspex (Alcalia) metodą CAWI na grupie 1030 dorosłych Polaków, zgodnie z reprezentatywnym rozkładem płci, wieku oraz miejsca zamieszkania. Badanie zostało zrealizowane w dniach 20-24.04.2022 r.  
 
Badanie „Wpływ wody alkalicznej na metabolizm tłuszczy podczas długotrwałego wysiłku fizycznego (tlenowego) o niskiej intensywności”

Badanie zrealizowane przez zespół badawczy Instytutu Badań o Sporcie AWF w Katowicach na zlecenie Maspex (Alcalia), na grupie osób poddanych wysiłkowi fizycznemu. Badanie zostało zrealizowane pod przewodnictwem dr Jakuba Chyckiego, w okresie 15.11.2021 r. – 14.01.2022 r.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×