Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

2. edycja Festiwalu Polskich Filmów Sportowych Zakopane, 26-29 października 2022

Zgodnie z zapowiedziami organizatora, przygotowywana jest druga odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą produkcję dokumentalną o tematyce sportowej.

PC
2 edycja Festiwalu Polskich Filmów Sportowych Zakopane, 26-29 października 2022 Materiały prasowe / 2. edycja Festiwalu Polskich Filmów Sportowych Zakopane, 26-29 października 2022

Pod uwagę brane będą filmy, które powstały w latach 2019-2022. Pula nagród wynosi 70 tysięcy złotych a produkcje zgłaszać można do 17 września 2022. Faza selekcyjna jest otwarta.Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie podzielone jest na dwie sekcje – konkurs dla ekranizacji pełnometrażowych (powyżej 40 minut) i krótkometrażowych (do 40 minut). Linki do filmów należy umieszczać na formularzu zgłoszeniowym na stronie https://filmfreeway.com/FestiwalPolskichFilmowSportowychW ubiegłym roku wiele z zaprezentowanych obrazów mocno poruszyło zarówno publiczność jak i jurorów. Emocje, które dla fanów sportu są czymś oczywistym, przełożone na język filmu pokazującego „zaplecze” walki o zwycięstwo, przełamane uporem, bólem, odwagą i determinacją w pokonywaniu własnych ograniczeń były niekiedy tak silne, że towarzyszyły nam jeszcze długo po zakończeniu seansu.


Dlatego po raz kolejny chcemy zachęcić twórców obrazów dokumentalnych i reportaży do udziału w wydarzeniu łączącym sztukę kinematografii i sport – zaznacza Maciej Polny, organizator wydarzenia ze Stowarzyszenia Żuraw Gdańsk oraz spółki KFSport, do której należą marki SpeedwayEvents.pl i massevent.pl.


Wyniki przeglądu selekcyjnego będą opublikowane 3 października 2022. Do konkursu zakwalifikowanych zostanie maksymalnie po 12 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych. W skład Komisji Selekcyjnej wejdą uznani producenci, reżyserzy i operatorzy filmowi.

Materiał Partnera Materiał Partnera
Projekcje konkursowe zaplanowano w dniach 26-29 października 2022 w Zakopanem, w kinie Giewont. Dopuszcza się jednak możliwość pokazów w innej lokalizacji.


Złote Mamuty – Nagrody Główne, w kwocie 15 i 10 tysięcy złotych (odpowiednio dla sekcji długo- i krótkometrażowej) wręczone zostaną podczas Gali Finałowej 29 października br. Przewidziano także gratyfikacje finansowe za filmy wyróżnione przez jury i widzów.


Wydarzenie odbędzie się przede wszystkim dzięki wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz obecności sprawdzonych sponsorów oraz partnerów.


Podczas pierwszej edycji Festiwalu (2021 r.) do konkursu zgłoszono 58 tytułów. Czterodniowej imprezie towarzyszyły wydarzenia z udziałem gwiazd polskiego sportu.


W ramach Festiwalu działało także Studio Festiwalowe, skąd na platformie streamingowej i w medich społecznościowych codziennie emitowane były spotkania z twórcami i sportowcami.


Dodatkowe informacje:
1. Zasady procesu selekcyjnego podane są w Regulaminie Festiwalu załączonego o informacji oraz na stronie www.festpfs.pl

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×