Do Alicante po bilet do Londynu

W dniach 6-8 kwietnia w Alicante reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Sławomir Bromboszcz

Podopieczni Bogdana Wenty o dwa miejsca premiowane awansem rywalizować będą z Hiszpanią, Serbią i Algierią. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podała terminarz spotkań.

Polscy szczypiorniści walkę o wyjazd do Londynu rozpoczną meczem z teoretycznie najsłabszym rywalem - Algierią (6 kwietnia). Drugim rywalem biało-czerwonych będzie czarny koń tegorocznych mistrzostw Europy - Serbia (7 kwietnia). W ostatnim spotkaniu Polacy zmierzą się z Hiszpanią (8 kwietnia).

Trener Bogdan Wenta do 6 marca będzie musiał wyselekcjonować grupę 28 zawodników, którzy walczyć będą o wyjazd do Hiszpanii. W turnieju kwalifikacyjnym wystąpi szesnastoosobowa kadra, której skład poznamy na konferencji technicznej w dzień przed rozpoczęciem turnieju. W trakcie trwania imprezy każdy zespół będzie mógł maksymalnie wymienić dwóch zawodników.

Turniej w Alicante rozgrywanych będzie według nowych przepisów. Drużynom przysługiwać będzie po trzy przerwy na żądanie, przerwa między połowami będzie trwała 15 minut.