Tomasz Majewski: Tak szerokiej i mocnej czołówki nie było nigdy w historii

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

[tag=8150]Tomasz Majewski[/tag] będzie bronił w Londynie złotego medalu olimpijskiego w pchnięciu kulą. Reprezentant Polski wie, że będzie ciężko powtórzyć wynik z Pekinu. Póki co jednak Majewski ciężko trenuje.

W tym artykule dowiesz się o:

- Przygotowania były jak najbardziej standardowe. Na początku roku, gdy było jeszcze zimno, poleciałem do RPA. Od kilku tygodni siedzę w Warszawie, trenuję jak zwykle na obiektach AWF. Najważniejsze, że jestem zdrowy. Jeśli nic złego mi się nie przytrafi, powinienem pchać daleko - powiedział w rozmowie z Polska The Times. Tomasz Majewski mówiąc o dalekim pchaniu, ma na myśli 22 metry.

Rekord życiowy mistrza olimpijskiego z Pekinu to 21,95m. - To prawda. Ale jeśli chcę się liczyć, muszę go pobić. To może być najmocniejszy sezon w całej historii pchnięcia kulą. Rekord świata (23.12 - red.) pewnie nie padnie, ale jest co najmniej siedmiu zawodników, którzy te 22 metry mogą osiągnąć. Tak szerokiej i mocnej czołówki nie było nigdy w historii i być może długo nie będzie - stwierdził Majewski.

Cała rozmowa w Polska The Times.

Źródło artykułu: