Grupa B: Udany finisz Rosjanek

Rosjanki długo przegrywały z Kanadą, lecz po świetnej czwartej kwarcie ostatecznie pokonały swoje rywalki 58:53 w premierowym meczu grupy B koszykarek.

Jacek Konsek

Rosjanki w pierwszej połowie zdobyły ledwo 24 punkty i długo nie potrafiły znaleźć odpowiedniego rytmu gry. Po trzech kwartach zanosiło się nawet na niespodziankę, lecz ostatnie 10 minut należały już do Sbornej.

14 punktów dla brązowych medalistek z Pekinu wywalczyła Amerykanka z rosyjskim obywatelstwem Becky Hammon.

Kanada - Rosja 53:58 (17:15, 13:9, 13:13, 10:21)

Kanada: Smith 20, Thorburn 7, Pilypaitis 5, Phillips 4, Ayim 4, T. Tatham 4, Murphy 3, Achonwa 3, Aubry 3, Gabriele 0, A. Tatham 0.

Rosja: Hammon 14, Daniłoczkina 10, Wieru 9, Pietrakowa 9, Osipowa 6, Wodopianowa 3, Arteszyna 2, Beljakowa 2, Korstin 2, Griszajewa 1, Kuzina 0, Żedyk 0.