Dobra jazda Spisaka na posłusznym Wagu!

Paweł Spisak ma za sobą pierwszy start w WKKW podczas tegorocznych igrzysk w Londynie. Polak swój inauguracyjny przejazd na Wagu ukończył z notą 54,80 punktu, co klasyfikuje go w czwartej "10".

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk

Nieźle rozpoczął swoją przygodę z trzecimi igrzyskami olimpijskimi Paweł Spisak. Nasz jeździec Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, rozgrywany w królewskim Greenwich Park rozpoczął notą 54,80 punktu. Cała prezentacja Polaka na Wagu w czworoboku wyglądała naprawdę bardzo obiecująco. Spisak bez problemu kontrolował zachowania konia, który był wyjątkowo spokojny. 30-latek na Wagu płynnie wykonywał przejścia w galopie, a i w kłusie było widać pewne prowadzenie i posłuszeństwo konia.

Przypomnijmy, że jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji jeździeckich składa się z trzech części - ujeżdżania, próby terenowej i decydujących skoków przez przeszkody. W olimpijskim turnieju w Londynie w WKKW bierze udział 75 sportowców, w tym wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II - Zara Philips. Dodajmy, że dyscypliny konne są jedynymi, w których mężczyźni rywalizują wspólnie z kobietami.

Mimo dobrego startu Spisak plasuje się obecnie w okolicach czterdziestego miejsca. Dziewiętnasty jeździec igrzysk w Pekinie ma jednak spore szanse na zdecydowane poprawienie tej lokaty w następnych dniach. Co ciekawe - Wag, na którym startuje nasz rodak pochodzi z polskiej hodowli SK Moszna.

Sobotnią rywalizację całkowicie zdominowali Niemcy. Po pierwszym dniu z rezultatem 39,30 prowadzi utytułowana Ingrid Klimke na koniu Butts Abraxxas (39,30) przed swoim rodakiem Dirkem Schradem (39,80).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×