Polka LI Qian awansowała do 4. rundy

Mistrzyni Polski w tenisie stołowym Li Qian wygrała swoje spotkanie w III rundzie. Polka pokonała Yi-Hua Huang 4:0 (11:7, 11:8, 11:6, 11:3).

Artur Długosz

W pierwszym secie reprezentantka Polski pewnie pokonała rywalkę. W drugiej odsłonie starcia było już nieco trudniej, bowiem w pewnym momencie Yi-Hua Huang prowadziła. Końcówka partii zdecydowanie należała już jednak do naszej zawodniczki.

Od początku trzeciego seta znów prowadzenie objęła Li Qian. Tajwanka próbowała gonić Polkę, ale ta sumiennie powiększyła przewagę do stanu 8:4. Ostatecznie zawodniczka KTS Zamek OWG Tarnobrzeg tego seta wygrała do sześciu.

Czwarty set nie rozpoczął się już po myśli biało-czerwonej. Li Qian szybko opanowała jednak nerwy i doprowadziła do stanu 2:2, a potem sama objęła prowadzenie, którego nie oddała już do samego końca. W IV secie Polka ostatecznie zdemolowała rywalkę i wygrała do trzech, a cały mecz 4:0.

Li Qian to mistrzyni Polski w tenisie stołowym. 26-letnia reprezentantka Polski zajmuje 15. miejsce w rankingu olimpijskim. Co ciekawe czternastu polskich sportowców, którzy znaleźli się w reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Londynie, w trakcie ich trwania będzie świętowało swoje urodziny. Pierwsza urodziny obchodziła Natalia Partyka. Tenisistka stołowa 23 lata skończyła 27 lipca, czyli w dniu ceremonii otwarcia igrzysk. Trzy dni później jubilatką będzie jej koleżanka, właśnie Li Qian.

Kolejną rywalką Polki będzie Japonka Kasumi Ishikawa, która w rankingu olimpijskim zajmuje czwarte miejsce.

Li Qian - Yi-Huan Huang 4:0 (11:7, 11:8, 11:6, 11:3).