IO gr. B: Kompromitacja Serbek

Igrzyska olimpijskie nie układają się po myśli serbskich siatkarek, które po dwóch meczach nie mają na swoim koncie ani jednego punktu. W poniedziałek w bardzo złym stylu uległy Koreankom 1:3.

Serbki i Koreanki nie są faworytkami do wyjścia z grupy B. Europejki w swoim pierwszym meczu uległy Chinkom 1:3, a Azjatki, mimo ambitnej walki, nie zdołały urwać punktu Amerykankom.

Pojedynek znacznie lepiej rozpoczęły reprezentantki Korei. Atak Yeong-Koung Kim zapewnił im wysokie prowadzenie 15:6, a trener Terzić musiał ratować sytuację zmianami. Nie przyniosły one jednak żadnych skutków. Kolejna skuteczna akcja Azjatek i na tablicy pojawił się wynik 20:7. Takiego pogromu Plavi z pewnością się nie spodziewały. Seta zakończyła Song-Yi Han (25:12). Po przerwie sytuacja się nie zmieniła. Zepsuty serwis Mileny Rasić doprowadził do stanu 7:2. Po bałkańskiej stronie siatki mnożyły się błędy własne. Podopieczne trenera Kima bezbłędnie wykorzystywały pomoc rywalek i na drugą przerwę techniczną zeszły przy wyniku 16:7. Serbki w tym fragmencie meczu atakowały z 12-procentową skutecznością! Grając tak fatalnie mistrzynie Europy nie mogły odwrócić losów partii - przegrały 16:25. W trzeciej odsłonie Europejki poderwały się do walki. Już przy stanie 2:4 trener Kim zdecydował się poprosić o przerwę. Nie zdołał jednak przywrócić swoim zawodniczkom koncentracji. Coraz częściej myliły się w ataku i całkowicie oddały inicjatywę przeciwniczkom. Zepsuty serwis Yeong-Koung przedłużył spotkanie (16:25). Koreanki szybko wyciągnęły wnioski z porażki. W czwartym secie natychmiast odskoczyły na trzy oczka i zmusiły Zorana Terzicia do wzięcia czasu. Tym razem Serbki posłuchały szkoleniowca - odrobiły straty, a Ivana Djerisilo wyprowadziła je na prowadzenie 14:13. Taki stan rzeczy nie trwał długo. Kilka pomyłek Plavich przesądziło o wyniku meczu - 25:21 i 3:1 dla Koreanek.

O zwycięstwie Azjatek zadecydował skuteczniejszy atak i świetna gra blokiem. Kolejne fenomenalne zawody rozegrała Yeong-Koung Kim. Gwiazda Fenerbahce Stambuł zdobyła aż 34 punkty.

Korea Południowa - Serbia 3:1 (25:12, 25:16, 16:25, 25:21)

Korea Południowa: S.N Kim, Y.K. Kim, S.Y. Han, D.Y. Jung, H.J. Yang, H.J. Kim, H.R. Kim (libero) oraz S.J. Lee.

Serbia: Ognjenović, Brakocević, Djerisilo, Mihajlović, Krsmanović, Rasić, Cebić (libero) oraz Veljković, Żivković, Starović.