Reprezentantka Polski nie zagra w ćwierćfinale

Reprezentująca Polskę tenisistka stołowa Li Qian przegrała 1:4 (9:11, 5:11, 12:10, 12:14, 6:11) z wyżej notowaną Japonką Kasumi Ishikawa i nie awansowała do ćwierćfinału.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszy punkt w meczu zdobyła Japonka Kasumi Ishikawa. Li Qian odpowiedziała jednak zdecydowanie i już chwilę później prowadziła 5:2. Japonka się jednak nie poddawała i doprowadziła do remisu 6:6, a potem sama objęła prowadzenia. Do końca seta trwała wyrównana walka, ale ostatecznie to Ishikawa wygrała do 9.

Początek drugiej partii należał do Japonki, która szybko objęła prowadzenia i uciekła Polce na cztery punkty, a potem jeszcze powiększała przewagę. Ten set wyraźnie nie potoczył się po myśli Polski. Kasumi Ishikawa Li Qian pokonała 11:5.

Reprezentująca nasz kraj zawodniczka z wyżej notowaną Japonką miała niestety wyraźne problemy. Ishikawa praktycznie nie popełniała błędów, a każdy jej atak kończył się punktem. Li Qian dzielnie jednak walczyła i trzecią partię wygrała 12:10. Czwarty set od samego początku był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie w nim musiała zadecydować gra na przewagi. Szczęście nie sprzyjało Polce i to Japonka cieszyła się z triumfu w tej partii.

Piąty set rozpoczął się od prowadzenia Ishikawy, lecz Qian szybko doprowadziła do wyrównania. Japonka nie dała się jednak pokonać i w tej partii wygrała 11:6, a w całym meczu 4:1. Ostatecznie więc to Kasumi Ishikawa awansowała do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w tenisie stołowym kobiet. [tag=221] Li Qian[/tag] - Kasumi Ishikawa 1:4 (9:11, 5:11, 12:10, 12:14, 6:11)