Judo: Wojnarowicz był ospały i przegrał

Janusz Wojnarowicz przegrał z Francuzem Teddym Rinnerem. Polak trzykrotnie był karany za pasywność i uległ faworyzowanemu rywalowi 0:10.

Michał Piegza

Niezwykle trudnego rywala miał w swojej pierwszej walce w kategorii powyżej 100 kg tyszanin Janusz Wojnarowicz. Naprzeciwko Polaka stanął 3-krotny mistrz świata, Francuz Teddy Rinner.

Początek pojedynku to walka o uchwyt. Po ponad minucie Polak za pasywność otrzymał karę shido. Wojnarowicz w połowie walki otrzymał drugą karę shido, co spowodowało, że rywal otrzymał punkt.

Nasz zawodnik czekał na jedną akcję, która rozstrzygnęłaby losy walki, ale na 1:20 minuty przed końcem otrzymał trzecią karę shido, która oznaczała wazari i Francuz prowadził 10:0. Polak do końca pojedynku nic nie zdziałał, a faworyt do olimpijskiego złota bez problemów pokonał ospałego Wojnarowicza.