Tomasz Majewski w finale pchnięcia kulą!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Majewski nie miał żadnych problemów z wywalczeniem awansu do finałowego konkursu pchnięcia kulą. Polak minimum zapewnił sobie już w pierwszej próbie.

W tym artykule dowiesz się o:

W przedpołudniowych kwalifikacjach Tomasz Majewski znalazł się w grupie A. Jak się okazało, obrońca tytułu z Pekinu wchodził do koła tylko raz. Polak będący jedną z naszych największych nadziei na piątkowy medal uzyskał bowiem odległość 21,03 m, która od razu dała mu minimum wystarczające do wywalczenia miejsca w finale.

Taki wynik dawał Majewskiemu w tym momencie drugie miejsce w eliminacjach. Polak, co zrozumiałe, nie oddawał już w nich oczywiście kolejnych prób - celem było jedynie zapewnienie sobie awansu. Ostatecznie w kwalifikacjach nasz zawodnik był trzeci - wyprzedzili go Reese Hoffa i David Storl. Wśród tych, którym nie udało się zakwalifikować, nie zabrakło znanych zawodników - w finale nie zobaczymy Andrieja Michniewicza, czy Larsa Bartelsa.

Co dalej czeka Majewskiego? O godzinie 21:30 rozpocznie się finał. W nim w pierwszych trzech seriach wystąpi cała stawka dwunastu kulomiotów, którzy przeszli przez kwalifikacje. Ostatnie trzy serie będą już zarezerwowane tylko dla najlepszej ósemki.

- Najlepsza metoda to wywalczyć awans do finału szybko, w pierwszej próbie, i mnie się to udało. Będę dziś bronił tytułu, a czy się uda? Zobaczymy - powiedział Polak w rozmowie na antenie Eurosportu.

Zakwalifikowani z grupy A:

Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
1David StorlNiemcy21,15
2Tomasz MajewskiPolska21,03
3German LauroArgentyna20,75
4Paweł ŁyżynBiałoruś20,57
5Christian CantwellUSA20,41
6Dorian ScottJamajka20,31

Zakwalifikowani z grupy B:

Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
1Reese HoffaUSA21,36
2Ryan WhitingUSA20,78
3Dylan ArmstrongKanada20,49
4Asmir KolasinacSerbia20,44
5Maksym SidorowRosja20,40
6Ming-Huang ChangChińskie Tajpej20,25
Źródło artykułu: