Odległe miejsca Kowalskiej i Szlęzak

Awansu do finału biegu na 3000 metrów z przeszkodami nie uzyskały Katarzyna Kowalska i Matylda Szlęzak. Obie w swoich biegach eliminacyjnych zajęły odległe lokaty.

Łukasz Witczyk

Słabo w drugim biegu eliminacyjnym rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami spisała się Katarzyna Kowalska. Reprezentantka Polski zajęła dopiero 11. pozycję i do zwyciężczyni straciła ponad 23 sekundy. Kowalska osiągnęła czas 9:48,60.

W kolejnym biegu wystartowała Matylda Szlęzak. 23-letnia Polka nie sprawiła niespodzianki i podobnie jak jej starsza koleżanka z reprezentacji zakończyła występ na igrzyskach olimpijskich w Londynie na biegu eliminacyjnym. Szlęzak dystans 3000 metrów przebiegła w czasie 10:08,84 i zajęła w swoim wyścigu ostatnie 14. miejsce.