Triathlon: Słaby występ Jaskółki

Słabo w finałowej odsłonie rywalizacji triathlonistów spisał się Marek Jaskółka. Polak uplasował się na 47. pozycji. Wygrał Brytyczjyk Alistair Brownlee.

Szymon Kaczmarek

Pola najlepiej wypadł w pływaniu, po którym zajmował 27. lokatę. Na trasie rowerowej i podczas biegu nie był jednak w stanie utrzymać tej pozycji. Po nim do mety dotarło tylko 7 zawodników.

Konkurencja zakończyła się wielkim sukcesem Brytyjczyków, dla których wywalczone we wtorek medale były pierwszym krążkami olimpijskimi w historii rozgrywania triathlonu na tej imprezie. Bracia Brownlee, którzy chcieli wywalczył dwa złote medale (planowali równo "wpaść" na metę, co ostro skrytykował MKOl i zagroził dyskwalifikacją), musieli zadowolić się "tylko" złotem i brązem. Przedzielił ich Javier Gomez. Wpływ na to miała m.in. kara 15 sekund, którą otrzymał Jonathan.