Pięciobój: Gawlikowska i Wójcik w drugiej dziesiątce

Sylwia Gawlikowska ukończyła zawody pięcioboistek na trzynastym miejscu, a Katarzyna Wójcik była dziewiętnasta. Polki nieznacznie poprawiły swoje pozycje po jeździe konnej.

Michał Piegza
Michał Piegza

Do ostatniej konkurencji rozgrywanej podczas igrzysk w Londynie nasze reprezentantki startowały kilkadziesiąt sekund za prowadzącymi liderkami z Litwy i Brazylii. Sylwia Gawlikowska wybiegła 40 sekund, a Katarzyna Wójcik 58 sekund za prowadzącymi.

Nasze reprezentantki w wyścigu zajęły osiągnęły odpowiednio 14. i 16. czas, co dało im awans na 13. i 19. miejsce. Polki dobrze biegły, ale na strzelnicy nie radziły sobie zbyt średnio.

Zawodniczki do przebiegnięcia miały trzy pętle, liczące kilometr każda. Rundę pięcioboistki rozpoczynały od strzelania, gdzie musiały za każdym razem oddać pięć celnych strzałów.

Gawlikowska największe problemy miała na ostatnim strzelaniu, gdzie potrzebowała dziewięć prób do strącenia pięciu tarcz. Z kolei Wójcik podczas trzeciej bytności na strzelnicy musiała aż piętnaście razy celować w tarczę.

Zwyciężczynią pięcioboju okazała się Litwinka Laura Asadauskaite, która wyprzedziła Brytyjkę Samanthę Murray i Brazylijkę Yane Marques.

Wyniki pięcioboju kobiet:

1. Laura Asadauskaite (Litwa) 5408 pkt.
2. Samantha Murray (Wielka Brytania) 5356 pkt.
3. Yana Marques (Brazylia) 5340 pkt.
--------------------------
13. Sylwia Gawlikowska (Polska) 5168 pkt.
19. Katarzyna Wójcik (Polska) 5088 pkt.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×