KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Trwa polski weekend w Berlinie! Polki na podium!

Trwa fantastyczny weekend polskich panczenistów w Berlinie! Biało-czerwone po znakomitym występie w biegu sztafetowym zajęły miejsce na drugim stopniu podium.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Polki - Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak i Aleksandra Goss - w stolicy Niemiec wykręciły najlepszy rezultat w tym sezonie. Nasz zespół na torze zdecydowanie pokonał Rosję. Biało-czerwone wypracowały znakomity wynik, którego nie były w stanie pobić ani gospodynie, ani Kanadyjki, ani Japonki. Pierwsze miejsce zajęły bezkonkurencyjne Holenderki.
Dzień wcześniej kapitalny występ w sztafecie zaliczyli mężczyźni. Nasz zespół wystąpił w przedostatniej parze wspólnie z Rosjanami, którzy trzy tygodnie temu minimalnie pokonali biało-czerwonych w Obihiro. Tym razem Polacy zdystansowali wszystkich rywali, choć Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki do wyścigu przystąpili z urazami. Słodkiego smaku zwycięstwa nie popsuło nawet to, że faworyzowani Holendrzy przystąpili do rywalizacji w rezerwowym składzie.

W rywalizacji sprinterskiej rewelacyjnie spisał się Artur Waś. Nasz najszybszy panczenista ze względu na kłopoty zdrowotne opuścił dwa pierwsze weekendy Pucharu Świata. Powrót na tor Waś zaliczył kapitalny. Polak wyprzedził wszystkich rywali, notując największy sukces w karierze. Upadek podczas swojego biegu zaliczył lider klasyfikacji generalnej, Paweł Kuliżnikow.

W rywalizacji pań na 3000 metrów równych sobie nie miały Holenderki . Dobry wynik uzyskała Woźniak, która w grupie B zajęła trzecie miejsce, notując jednocześnie jedenasty czas dnia. Dzień później na krótszym dystansie było już znacznie gorzej. Na kilka godzin przed biegiem sztafetowym nasze zawodniczki oszczędziły nieco sił, zajmując lokaty w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Z dobrej strony w sobotę pokazali się Niedźwiedzki oraz Piotr Michalski. Pierwszy wykręcił dziewiąty czas biegu na 1500 metrów, wyprzedzając między innymi Shaniego Davisa, Kjelda Nuisa i Koen Verweij. Michalski był drugi w dywizji B. Pozytywnie na najdłuższym dystansie spisał Jan Szymański. Nasz zawodnik podbudowany świetnym występem sztafetowym wywalczył w Berlinie 10. miejsce.

500 metrów kobiet

M. Zawodniczka Kraj Czas Dywizja
1. Lee Sang-hwa Japonia 37.87 A
2. Heather Richardson USA 38.21 A
3. Margot Boer Holandia 38.40 A

1000 metrów kobiet

M. Zawodniczka Kraj Czas Dywizja
1. Brittany Bowe USA 1:14.81 A
2. Heather Richardson USA 1:15.14 A
3. Qishi Li Chiny 1:15.94 A
...
23. Luiza Złotkowska Polska 1:18.37 A
32. Katarzyna Woźniak Polska 1:19.80 B

3000 metrów kobiet

M. Zawodniczka Kraj Czas Dywizja
1. Carlijn Achtereekte Holandia 4:00.08 B
2. Ireen Wüst Holandia 4:01.55 A
3. Marijne Joling Holandia 4:03.34 A
...
11. Katarzyna Woźniak Polska 4:12.67 B
21. Aleksandra Goss Polska 4:15.42 B
36. Urszula Włodarczyk Polska 4:20.83 B
37. Angelika Fudalej Polska 4:20.95 B
42. Luiza Złotkowska Polska DNF B

Bieg sztafetowy kobiet

M. Kraj Czas
1. Holandia 2:59.72
2. Polska 3:03.83
3. Japonia 3:04.00

500 metrów mężczyzn

M. Zawodniczka Kraj Czas Dywizja
1. Artur Waś Polska 35.01 A
2. Laurent Dubreuil Kanada 35.09 A
3. Michael Mulder Holandia 35.12 A
...
26. Artur Nogal Polska 35.75 B
30. Piotr Michalski Polska 35.87 B

1000 metrów mężczyzn

M. Zawodnik Kraj Czas Dywizja
1. Nico Ihle Niemcy 1:09.49 A
2. Samuel Shwarz Niemcy 1:09.53 A
3. Hein Otterspeer Holandia 1:09.56 A
...
9. Konrad Niedźwiedzki Polska 1:10.14 A
19. Piotr Michalski Polska 1:10.81 A

5000 metrów mężczyzn

M. Zawodnik Kraj Czas Dywizja
1. Jorrit Bergsma Holandia 6:17.59 A
2. Sverre Lunde Pedersen Norwegia 6:20.97 A
3. Douve de Vries Holandia 6:23.50 A
...
11. Jan Szymański Polska 6:27.72 A
35. Roland Cieślak Polska 6:41.34 B
40. Sebastian Druszkiewicz Polska 6:49.85 B

Bieg sztafetowy mężczyzn

M. Kraj Czas
1. Polska 3:45.88
2. Korea 3:46.97
3. Holandia 3:47.58

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
 • Ragnar Gniezno Zgłoś komentarz
  Czas wielki na budowę torów krytych dla łyżwiarzy szybkich od razu takie hale będą mogły mieć miejsce dla short tracku,curlingu i hokeja na lodzie. Obsługa i sprzęt dla takich
  Czytaj całość
  obiektów.Oraz trasy narciarskie i ich obsługa i sprzęt i utrzymanie takich obiektów.Spokojnie możemy mieć kilka hal dla łyżwiarzy,trasy narciarskie,nie jesteśmy ubogim krajem wiec stać nas na takie obiekty i wiele innych.wystarczą impulsy do działania.Nie tylko same państwo może to finansować,wystarczy poszukać sponsorów którzy się znajdą gdy tylko będzie się(firmę) można promować w danym obiekcie.Kluczowe jest zainteresowanie,a zainteresowanie obiema dyscyplinami jest coraz większe.Sporty warte inwestowania gdyż sporo można w tych sportach zdobyć medali świata jak i olimpijskich w porównaniu z innymi dyscyplinami szans medalowych jest o wiele więcej.Dla Przykładu wystarczy zobaczyć jakie medale zdobyła Holandia i ile np.na ostatnich igrzyskach Holandia zdobyła 24 medale w tym 23 medale w łyżwiarstwie szybkim i jeden w short tracku,w pozostałych sportach nie zdobyli nic ale mimo ze istnieją tylko w łyżwiarstwie to pozwoliło im zająć 5 miejsce w tabeli medalowej. Wniosek taki że skoro Polska istnieje tez w innych sportach nie tylko w łyżwiarstwie,to jak się weźmiemy za te dyscypliny w których mamy utalentowanych sportowców to medale na zimowych igrzyskach będą normą i czy nawet nie więcej niż na letnich igrzyskach.Zimowe sporty ciekawe i jest szansa na sukcesy w nich wiec tylko teraz zaplecze i inwestycja która się zwróci bo chętnych coraz więcej.Nasz kraj spokojnie stać na obiekty sportowe i ich utrzymanie,tym bardziej że to sporty które można uprawiać masowo i krzewić zdrowie i sportowy tryb życia u Polaków.Do Łyżwiarstwa szybkiego,biegów narciarskich wystarczy dołożyć jeszcze biathlon(obiekty mamy)wystarczy je podrasować.W skokach narciarskich po remontować te małe i mniejsze skocznie dla juniorów . short track ma 4 kryte obiekty nie jest źle.Doinwestować jeszcze w hokej i zimą mamy naprawdę niezła sytuacje z optymizmem w przyszłość.Myślę że jest niezła szansa trzeba już nie tak wiele wkładu finansowego niżby się wydawało.O wiele większe pieniądze bywały wydawane na mniej atrakcyjne oferty.Oby sukcesy przyspieszyły nakłady finansowe a będzie ciekawiej.
  • Pottermaniack Zgłoś komentarz
   Dziewczyny, szacunek! ;)
   • Eleonora Zgłoś komentarz
    Gratulacje! Nasze panczenistki sile w zespole. A indywidualnie tej siły brak, niestety. Vamos dziewczyny!
    • Szymonn Zgłoś komentarz
     Gratulacje. Wspaniały weekend naszych panczenów. Pozostaje tylko dołączyć się do pytania pana Bródki. Co z tym krytym torem? Sukces za sukcesem, a toru jak nie było tak nie ma. Podobnie
     Czytaj całość
     jak z trasami narciarskimi, które były obiecane po sukcesach pani Justyny.
     • frenk Zgłoś komentarz
      Szacun dziewczyny! Kto by pomysal taki wynik w nowym zestawie? Jeszcze raz brawo!
      • 21 GUNS Zgłoś komentarz
       Brawo dziewczyny!:)
       • nowa Zgłoś komentarz
        W drużynie siła, brawo dziewczyny!!!. Polskie teamy w światowej czołówce. Brawo i to w nowym składzie!! Mistrzu wracaj do zdrowia!!
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×