MŚ w sprincie: Faworyci nie zawiedli, Polacy zgodnie z planem

Paweł Kuliżnikow i Brittany Bowe zdobyli złote medale na sprinterskich mistrzostwach świata. Dobrze w Astanie spisali się Polacy.

Szesnaste miejsce w mistrzowskiej rywalizacji wywalczył Artur Nogal. 24-latek dobrze spisał się przede wszystkim podczas drugiego przejazdu na 500 metrów, wykręcając dziewiąty wynik w całej stawce. Piotr Michalski był w Astanie osiemnasty. Przed mistrzostwami nasi zawodnicy liczyli na pozycje w pierwszej "dwudziestce". [ad=rectangle] Złoto u panów zgodnie z oczekiwaniami zdobył Paweł Kuliżnikow. Sprinterskie mistrzostwa były sporym rozczarowaniem dla Nico Ihle oraz Rusłana Muraszowa, którzy z powodu dyskwalifikacji w ogóle nie ukończyli rywalizacji. U pań - zgodnie z oczekiwaniami - najlepsze były Amerykanki, Bowe oraz Heather Richardson.