PŚ w Heerenveen: Artur Waś blisko podium

W zawodach PŚ w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen reprezentacja Polski mężczyzn zajęła trzecie miejsce. W rywalizacji na 500 metrów dobrze zaprezentował się Artur Waś.

Karol Borawski
Radosław Tafliński/Newspixpl / Artur Waś / Radosław Tafliński/Newspix.pl / Na zdjęciu: Artur Waś

Wyścig drużynowy wygrali zgodnie z oczekiwaniami Holendrzy (z czasem 3:42:28), którzy wyprzedzili Norwegów (+1.14 s.). Biało-Czerwoni w składzie Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki, wywalczyli trzecie miejsce. Polacy minimalnie wyprzedzili Włochów.

W rywalizacji na 500 metrów panów (Drugi bieg zaplanowano na niedzielę) zwyciężył Rosjanin Rusłan Muraszow (34.96), który o 0.09 s. wyprzedził Holendra Ronalda Muldera.

Bardzo dobrze zaprezentował się Artur Waś. Polak stracił do podium zaledwie 0.01 s. Zawodnik Biało-Czerwonych zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W zawodach zabrakło Pawła Kuliżnikowa, którego przyłapano na stosowaniu niedozwolonego środka. Rosjanin, podobnie jak jego rodaczka Maria Szarapowa, zażywał meldonium. Kuliżnikowi mogą zostać odebrane punkty za tegoroczne starty. Jeśli tak się stanie, Artur Waś ma szansę powalczyć o podium w klasyfikacji generalnej PŚ.

Źródło: TVP S.A.