MŚ: Kjeld Nuis z innej bajki. Jan Szymański ósmy

Kjeld Nuis wygrał bieg na 1500 metrów podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Najlepszy z Polaków był Jan Szymański, który zajął ósme miejsce.

Kamil Kołsut
Dla 27-latka z Poznania to najlepszy wynik w sezonie. Wcześniej Szymański był dziewiąty podczas zawodów Pucharu Świata w Astanie. Teraz osiemnasty zawodnik klasyfikacji generalnej poprawił ten rezultat, ale do podium stracił ponad sekundę (1:46.74).

Dziesiąty był Niedźwiedzki (1:46.78), a dwudzieste pierwsze miejsce na swoim koronnym dystansie zajął mistrz olimpijski Zbigniew Bródka (1:47.58).

Złoto zdobył Holender Nuis (1:44.36), który bieg rozpoczął tak dobrze, że po kilometrze miał ponad sekundę przewagi nad jadącym z nim w parze Rosjaninem Dennisem Yuskowem (1:44.67). Trzecie miejsce zajął jego rodak Sven Kramer (1:45.50).