IO: 20 kwalifikacji olimpijskich polskich panczenistów

20 olimpijskich kwalifikacji wywalczyli polscy łyżwiarze szybcy. Najbardziej zapracowaną panczenistką z Biało-Czerwonej ekipy będzie Natalia Czerwonka, która może wystąpić w aż czterech biegach.
Łukasz Witczyk
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Staff / Na zdjęciu: polscy panczeniści

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

29-letnia Natalia Czerwonka będzie mogła walczyć o medale w wyścigu drużynowym, a także biegach na 500, 1000 i 1500 metrów. Trzy kwalifikacje wywalczyła Katarzyna Bachleda-Curuś i Luiza Złotkowska. Ta ostatnia jest dodatkowo pierwszą rezerwową w biegu masowym.

Największym rozczarowaniem jest brak kwalifikacji dla Polaków w biegu drużynowym mężczyzn. Indywidualnie nasi łyżwiarze spisali się dużo lepiej. Wywalczyli komplet kwalifikacji w biegach sprinterskich i dzięki temu na dystansie 500 i 1000 metrów pobiegnie po trzech Polaków. Z kolei złotego medali na 1500 metrów bronić będzie Zbigniew Bródka.

Kwalifikacje olimpijskie:

Kobiety:
500 m: Natalia Czerwonka (Kaja Ziomek szóstą rezerwową)
1000 m: Natalia Czerwonka (Karolina Bosiek drugą rezerwową)
1500 m: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska
3000 m: Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska
Bieg masowy: Magdalena Czyszczoń (Luiza Złotkowska pierwszą rezerwową)
Wyścig drużynowy: Polska (Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska).

Wyścig drużynowy: Polska ekipa jest pierwszą rezerwową

Czy polscy łyżwiarze szybcy wywalczą co najmniej jeden medal na igrzyskach w Pjongczangu?