Karolina Bosiek i Adrian Wielgat ze złotymi medalami mistrzostw Polski

Karolina Bosiek zdobyła w Tomaszowie Mazowieckim złoty medal wielobojowych mistrzostw Polski. Wśród mężczyzn triumfował Adrian Wielgat.

Piotr Ziemka
Karolina Bosiek Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
Na wyniki wieloboju kobiet złożyły się czasy z czterech konkurencji: Karolina Bosiek spisała się najlepiej na 500 oraz 1500 metrów. Natomiast w zmaganiach na 3 oraz 5 kilometrów czterokrotna medalistka mistrzostw świata juniorek 2019 zajmowała drugą lokatę. 19-latka wygrała klasyfikację generalną z dorobkiem 168,053 punktu. Na drugim stopniu podium wielobojowych mistrzostw Polski stanęła Magdalena Czyszczoń (171,873) - najlepsza na 3 i 5 km, druga na 1500, dwunasta na 500 m. Trzecia we wszystkich czterech konkurencjach była była Karolina Gąsecka (175,633).

W grudniu 2018 roku Karolina Bosiek wygrała krajowy czempionat w wieloboju sprinterskim złożonym z wyścigów na 500 oraz 1000 metrów.

Mężczyźni rywalizowali na 500, 1500, 5000 oraz 10000 metrów. Triumfował Adrian Wielgat (158,246). Drugie miejsce zajął Marcin Bachanek (158,413). Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Mateusza Owczarka (159,757).

Czy Karolina Bosiek zakwalifikuje się do finałowych zawodów Pucharu Świata w następnym sezonie?