KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kolejna wielka inwestycja w Zakopanem. Andrzej Duda zapowiedział budowę zadaszonego toru lodowego

Andrzej Duda zapowiedział budowę zadaszonego toru lodowego w Zakopanem. To kolejna wielka sportowa inwestycja w mieście, która ma sprawić, że będzie ono w czołówce europejskich kurortów specjalizujących się w sportach zimowych. Tego chce prezydent.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Prezydent RP Andrzej Duda podczas wizyty na boisku piłkarskim Plato na terenie Centralnego Ośrodka Sportowego w Zakopanem PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Prezydent RP Andrzej Duda podczas wizyty na boisku piłkarskim Plato na terenie Centralnego Ośrodka Sportowego w Zakopanem

Budowa zadaszonego toru lodowego w Zakopanem to spełnienie marzeń polskich panczenistów. Przypomnijmy, że gdy w 2014 roku Zbigniew Bródka sięgał po złoty medal igrzysk olimpijskich, w Polsce nie było żadnego krytego toru lodowego. Jego sukces sprawił, że taki powstał w Tomaszowie Mazowieckim, a wybudowanie go w Zakopanem jest tylko kwestią czasu.

Prezydent Andrzej Duda we wtorek pojechał na Podhale, by tam zabiegać o głosy wyborców w niedzielnych wyborach prezydenckich. W Zakopanem zapowiedział budowę zadaszonego toru lodowego. Ministerstwo sportu zapewniło dofinansowanie w kwocie 45 milionów złotych.

To nie jedyna inwestycja w Zakopanem. Modernizowany jest kompleks Średniej Krokwi, gdzie powstaje pięć skoczni, na których trenować mają adepci skoków narciarskich. Powstały też nowoczesne trasy do biegów narciarskich. Inwestycje mają sprawić, że Zakopane będzie w ścisłej czołówce europejskich kurortów, w których będzie można profesjonalnie uprawiać sporty zimowe. 

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

- Ten proces inwestycji ma postawić Zakopane w absolutnej czołówce kurortów europejskich, w których można przygotowywać się do uprawiania profesjonalnie sportów zimowych. Myślę, że wiele osób, po dziesięcioleciach zapowiedzi, nie marzyło o tym, że te wielkie inwestycje dojdą do realizacji - mówił prezydent RP podczas konferencji prasowej pod Średnią Krokwią w Zakopanem.

Póki co trwają prace na zakopiańskich skoczniach. Zrujnowane do niedawna obiekty mają być jednymi z najnowocześniejszych na świecie. - Pięć skoczni, od najmniejszej do średniej, na których przede wszystkim właśnie młodzi adepci skoków narciarskich będą mogli się przygotowywać. To ma być miejsce, gdzie wreszcie będzie można w sposób kompleksowy wychowywać kadry naszych młodych skoczków. Przekonany jestem, że obiekt będzie na takim poziomie, że będą do nas przyjeżdżały kadry z innych krajów i będą chciały przygotowywać się do zawodów - dodał Duda.

- To jest budowa w Zakopanem obiektu na absolutnie światowym poziomie. Cieszę się ogromnie z tego, że to odbudowuje pod względem sportowym Zakopane, dając mu na powrót pozycję czołowego ośrodka przygotowań olimpijskich w zakresie sportów zimowych. Cieszę się ogromnie z tego - stwierdził Duda.

Prezydent marzy także o infrastrukturze do uprawiania narciarstwa alpejskiego. - Jako wielki fan narciarstwa alpejskiego chciałbym, aby zostały zrealizowane inwestycje w tym zakresie. Trwają przygotowania ku temu. Mam nadzieję, że Nosal powróci do swojej świetności w najbliższych latach. Wiele działań o charakterze prawnym, administracyjnym w tym kierunku zostało poczynionych. Wierzę w to, że będzie można wkrótce zobaczyć toczącą się inwestycję - zakończył.

Czytaj także:
Koronawirus u Małysza. Kadra skoczków zostanie poddana testom, Tajner na kwarantannie
Hokej. Polska gospodarzem dwóch ważnych imprez w 2021 roku. Mistrzostwa świata dywizji 1B w Katowicach

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (28)
Zobacz więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×