KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Erwina Ryś-Ferens walczy z rakiem. Polska federacja przekazała pieniądze słynnej łyżwiarce

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego włączył się w pomoc dla Erwiny Ryś-Ferens. Polska łyżwiarka szybka otrzymała 10 tys. zł. Kolejnym celem jest nagłośnienie zbiórki na rzecz chorej byłej sportsmenki.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Erwina Ryś-Ferens Materiały prasowe / Na zdjęciu: Erwina Ryś-Ferens
Erwina Ryś-Ferens przed laty dawała Polakom wiele powodów do dumy. Teraz była łyżwiarka szybka potrzebuje pomocy. Zaatakował ją nowotwór. Rak kości sprawił, że wymaga kosztownej rehabilitacji. W dodatku trzeba dostosować mieszkanie do potrzeb osoby leżącej i na wózku.

Syn słynnej sportsmenki w internecie stworzył zbiórkę pieniędzy (znajdziesz ją TUTAJ). Kibice chętnie przekazują swoje pieniądze i w kilka dni udało się uzbierać pond 40 tys. zł. Cel jest jednak ponad czterokrotnie większy.

Ryś-Ferens otrzymała kolejne wsparcie. Z pomocą przyszedł Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Federacja poinformowała, że przekaże jej 10 tys. zł. Pani Erwina była zakłopotana, ale nie mogła odmówić pomocy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

- Pani Erwina nigdy nie potrzebowała takiego wsparcia, ale życie po prostu ją zmusiło. Staramy się odpłacić za emocje, których dostarczyła. Jest to dar serca. Erwina Ryś-Ferens to legenda polskich łyżew, która dostarczyła nam tylu emocji, a dziś potrzebuje pomocy. Nie zapominamy o naszych dawnych mistrzach. W akcję włączyli się też nasi obecni zawodnicy, którzy, choćby przez swoje media społecznościowe, będą apelować o pomoc - mówi prezes PZŁS Rafał Tataruch.

Na tym nie kończy się misja polskiego związku. Działacze będą nagłaśniać internetową zbiórkę, aby informacja o niej dotarła do jak najszerszego grona. To zwiększa szanse, że uda się zebrać kwotę w wysokości 200 tys. zł.

- Nie ma co ukrywać, moja sytuacja jest trudna. Moimi nogami jest opiekunka, przede mną zakup łóżka rehabilitacyjnego, przystosowanie mieszkania, koszty leczenia i rehabilitacji. Walka trwa i sporo kosztuje - komentuje była łyżwiarka.

Erwina Ryś-Ferens to legenda polskiego łyżwiarstwa szybkiego. 83 razy zdobywała mistrzostwo Polski, a 50-krotnie ustanawiała rekordy kraju. Trzy razy zdobywała brązowy medal mistrzostw świata. Polskę reprezentowała na czterech igrzyskach olimpijskich.

Ikona polskiego kickboxingu walczy z chorobą. Trwa zbiórka na leczenie Marka Piotrowskiego >>

Na taką wiadomość czekaliśmy! Franciszek Gustowski opuścił szpital. Trwa zbiórka na rehabilitację 78-letniego kolarza >>

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×