KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Karczmarz i Fajfer wygrali w Stanowicach

W rozegranym w sobotnie (19 maja) popołudnie w Stanowicach XVII Turnieju Indywidualnym o Grand Prix Stanowic dubletem zwyciężyli zawodnicy GUKS Speedway Wawrów. W klasie 80-125 ccm zdecydowanie najlepszy był [tag=22965]Rafał Karczmarz[/tag], natomiast w klasie 50-65 ccm - [tag=23852]Jacek Fajfer[/tag].
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Obaj triumfatorzy zwyciężając w swych klasach, uzyskali komplety punktów i nie zaznali goryczy porażki biegowej.

Rafał Karczmarz, czwarty zawodnik aktualnej klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Polski, powetował sobie ubiegłoroczne niepowodzenie w tych zawodach, kiedy to w biegu dodatkowym o pierwsze miejsce tuż po starcie zdefektował jego motocykl. Tym razem obyło się w jego wypadku bez pecha, a pierwsze miejsce uzyskane z kompletem dwunastu punktów nie pozostawia cienia wątpliwości, kto był najlepszym zawodnikiem turnieju. Pozostałe miejsca na podium zajęli gdańszczanie: Dawid Dawidowski - drugie z dorobkiem 11 punktów (w ubiegłym roku - trzecie miejsce), zaś Aureliusz Bieliński trzecie, uzyskując 9 punktów.

Rafał Karczmarz Rafał Karczmarz
Nieźle spisali się nasi zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie startowali jeszcze w klasie 50 ccm. Wojciech Fajfer zajął miejsce tuż za podium (czwarte), uzyskując 8 punktów, zaś Sindy Weber wywalczyła szóstą lokatę z dorobkiem 7 "oczek". Kolejny z reprezentantów GUKS-u, debiutujący w zawodach 9-letni Kamil Pytlewski, wywalczył 5 punktów, co wystarczyło mu do zajęcia ósmego miejsca.

O wielkim pechu może mówić Mateusz Bartkowiak, który start w sobotnich zawodach zakończył poważną kontuzją, spowodowaną zbiegiem wielu nieszczęśliwych okoliczności. Jego uraz, doznany już w trakcie trwania pierwszego biegu, był na tyle poważny, że został on odwieziony karetką do szpitala.

W pewnym momencie organizator skłaniał się już ku zakończeniu zawodów po odbyciu czterech biegów w klasie 80-125 ccm i trzech biegów w klasie 50-65 ccm, w związku z brakiem możliwości zapewnienia dalszego zabezpieczenia medycznego imprezy. Jednak po otrzymaniu informacji telefonicznej, że będzie możliwość dojazdu innej karetki ratunkowej, postanowiono, iż zawody będą kontynuowane. Po przyjeździe karetki i wznowieniu zawodów, na szczęście nie było już żadnych niebezpiecznych sytuacji na torze, dzięki czemu pozostała część zawodów rozegrana została bardzo sprawnie i szybko. Ogólnie jednak, czas trwania zawodów wyniósł prawie 4 godziny.

Dawid Dawidowski Dawid Dawidowski
Należy ponadto odnotować, iż kilku z wcześniej awizowanych w programie zawodników nie dojechało na zawody z powodu obowiązków pierwszokomunijnych.

WYNIKI ZAWODÓW:

Turniej Główny (klasa 80-125 ccm):

1. Rafał Karczmarz (GUKS Speedway Wawrów) - 12 (3,3,3,3)
2. Dawid Dawidowski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 11 (3,3,2,3)
3. Aureliusz Bieliński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 9 (3,3,w,3)
4. Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 8 (2,2,3,1)
5. Mikołaj Strychanin (Automobilklub Gorzów Wlkp.) - 8 (1,3,2,2)
6. Sindy Weber (GUKS Speedway Wawrów / Niemcy) - 7 (1,1,2,3)
7. Damian Kordun (Automobilklub Gorzów Wlkp.) - 6 (2,2,d,2)
8. Kamil Pytlewski (GUKS Speedway Wawrów) - 5 (0,1,2,2)
9. Mateusz Bartkowiak (GUKS Speedway Wawrów) - 0 (u,-,-,-)

W równolegle rozegranym turnieju dla najmłodszych zawodników (do lat 9), startujących na motocyklach o pojemności 50-65 ccm, zdecydowanym zwycięzcą okazał się aktualny Mistrz Polski w klasie 50 ccm - Jacek Fajfer, który zwyciężył bardzo pewnie, uzyskując komplet 20 punktów. Bardzo dobrze spisał się kolejny z naszych reprezentantów, debiutujący w zawodach 6-letni Damian Wagner, doznając porażek biegowych jedynie ze zwycięzcą turnieju. Podium uzupełnił Marcel Fabisiak, zapewniając je sobie w ostatnim, finałowym wyścigu, kiedy minął metę na trzeciej pozycji.

Miniturniej w klasie 50-65 ccm rozgrywany był w oparciu o punktację: 1 miejsce - 4 punkty, 2 miejsce - 3 punkty, 3 miejsce - 2 punkty, 4 miejsce - 1 punkt, nieukończenie wyścigu - 0 punktów. W 5-osobowym finale odpowiednio: 4-3-2-1-0.

Miniturniej w klasie 50-65 ccm:

1. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 20 (4,4,4,4,4)
2. Damian Wagner (GUKS Speedway Wawrów) - 16 (3,3,3,4,3)
3. Marcel Fabisiak (GUKS Speedway Wawrów) - 13 (4,2,2,3,2)
4. Bartosz Strychanin (Automobilklub Gorzów Wlkp.) - 11 (3,2,4,2,0)
5. Nikodem Andrzejczak (GUKS Speedway Wawrów) - 7 (2,3,1,u,1)

Sędziował: Bogusław Nowak (Gorzów Wlkp.)
Widzów: ok. 200

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (3)
 • Max Zgłoś komentarz
  PS. Ładny obiekt, w takiej scenerii i przy takiej pogodzie to nawet przyjemnosc 4 godziny spedzic na zawodach :). Mlody Mateusz niech szybko zdrowieje i wraca na tor.
  • baraboszkin Zgłoś komentarz
   no podium bardzo zroznicowane, jeden wyzszy o polowe od drugich, ten z pilka, tamten z pucharem, ten znowu nic nie dostal, tamci sobie w buty patrza - uniwersalnie, a ktory wygral ?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×