GUKS Speedway Wawrów zwycięża w IV rundzie PPPK

Znakomitą passę podtrzymała pierwsza para GUKS Speedway Wawrów, która występując w składzie Alan Szczotka - Kamil Nowacki, pewnie zwyciężyła w rozegranej w sobotę (9 czerwca) na minitorze w Wawrowie

Wojciech Ogonowski

Miejsce na najniższym stopniu podium ponownie wywalczyła nasza druga para Rafał Karczmarz - Marcel Studziński, która ukończyła zawody z dorobkiem 19 punktów.

Tym samym najlepszy duet GUKS Speedway jeszcze bardziej umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PPPK. Ich pary w sobotę przedzielił tylko duet Rybek Rybnik, który wywalczył 26 "oczek", przegrywając 1:5 decydujący bieg z naszą najlepszą parą.

Indywidualnie, najlepszy nie tylko wśród gorzowian, ale i spośród całej stawki, był zdobywca 17 punktów - Kamil Nowacki, który nie doznał ani jednej porażki z rywalami. Niewiele ustępował mu Alan Szczotka, który wywalczył 12 punktów i 3 bonusy. W zdobyciu jeszcze większej ilości punktów przez Alana przeszkodziło mu wykluczenie w biegu nr 11 za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na torze, w wyniku której doszło do upadku jednego z zawodników. Dobrze spisali się także pozostali reprezentanci team'u z Wawrowa. Rafał Karczmarz, po kłopotach w swoich piewrszych trzech wyścigach, których nie ukończyl i nie zdobył w nich jakiegokolwiek punktu, w następnych trzech pewnie zwyciężył, co łącznie dało mu dorobek 9 punktów. Natomiast jego partner - Marcel Studziński uzyskał 10 "oczek" oraz 3 bonusy.

W przerwach pomiędzy kolejnymi seriami startów w wyścigach pokazowych w klasie 80-125 ccm wystąpiła czwórka adeptów nieposiadających jeszcze licencji MŻ. Wśród nich zaprezentowali się Sindy Weber oraz Kamil Pytlewski, reprezentujący GUKS Speedway Wawrów.

Klasyfikacja - IV runda PPPK:

1. GUKS Speedway Wawrów I - 28 pkt.
1. Alan Szczotka - 11+4 (2*,2*,2*,w,3,2*)
2. Kamil Nowacki - 17 (3,3,3,3,2,3)

2. MKMŻ Rybki Rybnik - 26 pkt.
5. Robert Chmiel - 11+4 (2*,2*,0,2*,2*,3)
6. Kamil Wieczorek - 15+1 (3,3,1,3,3,2*)

3. GUKS Speedway Wawrów II - 19 pkt.
3. Rafał Karczmarz - 9 (w,d,w,3,3,3)
4. Marcel Studziński - 10+3 (1,1,2,2*,2*,2*)

4. LOTOS Wybrzeże Gdańsk I - 14 pkt.
7. Dawid Dawidowski - 14 (1,3,3,3,1,3)
8. brak zawodnika

5. UŚKS Speedway Częstochowa I - 14 pkt.
11. Kacper Kupczak - 2 (1,w,1,0,0,d)
12. Michał Gruchalski - 12 (3,3,2,1,1,2)

6. UŚKS Speedway Częstochowa II - 14 pkt.
13. Adrian Bialk - 4+1 (d,1,2*,1,0,0)
14. Daniel Zięba - 10 (1,2,3,2,1,1)

7. LOTOS Wybrzeże Gdańsk II - 8 pkt.
9. Karol Kossmann - 3 (w,2,0,1,w,0)
10. Kamil Łodożyński - 5 (2,1,1,0,d,1)

Bieg po biegu:
1. NOWACKI (46,62), Szczotka, Studziński, Karczmarz (w/u)
2. WIECZOREK (47,57), Chmiel, Dawidowski
3. GRUCHALSKI (48,10), Łodożyński, Kupczak, Kossmann (w/su)
4. NOWACKI (47,50), Szczotka, Zięba, Bialk (d4)
5. WIECZOREK (46,44), Chmiel, Studziński, Karczmarz (d4)
6. DAWIDOWSKI (47,41), Kossmann, Łodożyński
7. GRUCHALSKI (47,84), Zięba, Bialk, Kupczak (w/2min)
8. NOWACKI (46,56), Szczotka, Wieczorek, Chmiel
9. DAWIDOWSKI (47,37), Studziński, Karczmarz (w/u2)
10. ZIĘBA (50,90), Bialk, Łodożyński, Kossmann
11. NOWACKI (47,63), Gruchalski, Kupczak, Szczotka (w/su)
12. KARCZMARZ (48,22), Studziński, Kossmann, Łodożyński
13. WIECZOREK (47,37), Chmiel, Gruchalski, Kupczak
14. DAWIDOWSKI (47,43), Zięba, Bialk
15. SZCZOTKA (48,03), Nowacki, Łodożyński (d3), Kossmann (w/u3)
16. KARCZMARZ (47,75), Studziński, Gruchalski, Kupczak
17. WIECZOREK (47,00), Chmiel, Zięba, Bialk
18. NOWACKI (46,53), Szczotka, Dawidowski
19. KARCZMARZ (47,62), Studziński, Zięba, Bialk
20. CHMIEL (47,59), Wieczorek, Łodożyński, Kossmann
21. DAWIDOWSKI (48,34), Gruchalski, Kupczak (d3)

NCD: Kamil Wieczorek - 46,44 sek. w 5 wyścigu

Zwycięsko dla GUKS Speedway Wawrów zakończyła się także druga runda rywalizacji pucharowej o tytuł nieoficjalnego Mistrza Polski w klasie 50 ccm, w której występują najmłodsi adepci miniżużla w wieku 5-9 lat. Tym razem walczyli oni o Puchar Prezesa GUKS Speedway Wawrów - Mirosława Parysa. Zwycięzcą 10-biegowego turnieju został zawodnik klubu z Wawrowa - siedmioletni Jacek Fajfer, który uzyskał komplet 20 punktów. Wyprzedził on po zaciętej walce reprezentanta WSM Chełmiec Wałbrzych - Jakuba Isańskiego z dorobkiem 18 punktów oraz znakomicie dysponowanego zawodnika Rybek Rybnik - Sebastiana Borszcza (14 punktów), który "wskoczył" na podium po triumfie w swoim ostatnim starcie nad wałbrzyszaninem Jakubem Piątkiem (13 punktów). Dotychczasowy lider rozgrywek - Oliver Zabrzeski, tym razem zaliczył słabszy występ, zajmując z dwunastoma "oczkami" piątą pozycję.

Nowym liderem rozgrywek został sobotni triumfator - Jacek Fajfer, który z liczbą 35 punktów wyprzedza o jedno "oczko" Jakuba Isańskiego z Wałbrzycha.
Pozostali z naszych reprezentantów zaliczyli przeciętne występy. Damian Wagner wywalczył 6 punktów, co wystarczyło mu do zajęcia ósmej lokaty, zaś Marcela Fabisiaka (3 punkty) sklasyfikowano o jedną pozycję niżej.